Hotel Sukosol: Luksus w centrum Bangkoku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 listopada 2014 11:42
Rzadko się zdarza, by w pięciogwiazdkowym, luksusowym hotelu w centrum niewiarygodnie ruchliwego miasta czuć było prawdziwie rodzinną atmosferę. Jednak Hotel Sukosol w Bangkoku m.in. dzięki wystawionej na korytarzu bezcennej kolekcji antyków należącej do właścicielki właśnie to zapewnia.
Reklama

Azja nie bez kozery słynie z luksusu i gościnności tamtejszych hoteli na najwyższym poziomie. Hotel Sukosol (dawniej Hotel Siam) w Bangkoku to świetny tego przykład.

Sprawdź aktualne ceny w Hotelu Sukosol.


Stworzenie oazy spokoju i rodzinnego ciepła w dużym hotelu położonym w centrum miasta nigdzie nie jest łatwe, a w Bangkoku, mieście, które nigdy nie cichnie, tym bardziej. Jednak właścicielom tego obiektu udało się tego dokonać. Niebagatelne znaczenie ma tu wystrój wnętrz - zarówno w lobby hotelu, jak i na każdym z pięter znajdują się antyki z prywatnej kolekcji Kamali Sukosol.

Matrona rodu Sukosol jest nie tylko właścicielem łącznie pięciu hoteli (dwóch w Bangkoku i trzech w nadmorskiej Pattayi), ale i szanowaną przedsiębiorczynią. W 2009 r. została wyróżniona tytułem Bohatera Filantropii przez Forbes Asia.


Łącznie ponad 200 sztuk antyków, głównie chińskich i tajskich, dyskretnie wystawionych m.in. w barze, w pobliżu restauracji oraz na korytarzach ma zgodnie z założeniem właścicieli stwarzać wrażenie, jakby hotel był ich domem. Faktycznie, goście czują się zaproszeni do prywatnego świata właścicieli.

Równie dobre wrażenie pozostawiają pokoje. Hotel Sukosol oferuje łącznie sześć kategorii, od podstawowej Deluxe Siam po Club Siam Suite (o powierzchni 76 mkw). Wszystkie z nich łączą nowoczesny wystrój z elementami tajskiej tradycji oraz bardzo praktycznymi udogodnieniami (np. zarówno tajskie, jak i europejskie kontakty).

Goście po porannym przyjeździe mogą liczyć na poczęstunek w postaci talerza owoców przyniesionego do pokoju. Znajdują się na nim m.in. pitaje, pomelo, liczi i inne owoce tak egzotyczne, że większość gości będzie musiała je zweryfikować w Google'u.


Poza witaminami w walce z jet lagiem pomaga także hotelowe spa. Na 6. piętrze znajduje się basen pod gołym niebem, spa z salonami masażu (przy basenie znajdują się także stanowiska do masażu) oraz przestronnej i dobrze wyposażonej siłowni.


Dla najważniejszych gości na ostatnim piętrze hotel oferuje urządzony w stylu kolonialno-tajskim klub z barem i śniadaniami. Śniadania dla pozostałych gości serwowane są na parterze budynku. Do wyboru są zarówno liczne potrawy lokalne (choć Europejczykom często nie przypadają do gustu tajskie śniadania, składające się z tych samych potraw co pozostałe posiłki), jak i znane z naszego kontynentu posiłki oraz amerykańskie gofry i naleśniki.

Podobnie szeroki wybór restauracja oferuje w porze lunchu. Obok znajduje się zaciszny bar, w którym ceny (podobnie zresztą jak w pokojowych minibarach) jak na luksusowy hotel są bardzo przystępne. Na pierwszych kilku piętrach hotelu, poza salami konferencyjnymi dla 900 gości, znajduje się łącznie pięć międzynarodowych restauracji. Hotel oferuje także gościom odpoczynek w ogrodzie na dziedzińcu.


Warto dodać, że Hotel Sukosol ma też specjalną ofertę dla nowożeńców i oferuje kompleksowe usługi związane z organizacją wesel i miesięcy miodowych.

Przy wcześniejszych rezerwacjach hotel zapewnia m.in. późne wymeldowanie (do 15:00), darmową prasę brytyjską oraz vouchery do wykorzystania w restauracjach i barach w hotelu.


Poza świetną obsługą i stylowym komfortem, zaletą Hotelu Sukosol jest też dojazd. Obiekt znajduje się tuż przy stacji kolei nadziemnej BTS Phaya Thai. Poza dostępem do najszybszego (choć docierającego w niewiele miejsc) sposobu poruszania się po stolicy Tajlandii, daje to też możliwość bardzo wygodnego transferu na i z lotniska. Z Phaya Thai odjeżdża szybki pociąg Airport Link.

Położenie hotelu jest mniej dogodne pod kątem dojazdu do centrum miasta. O ile w nocy to nie problem, bo przejazd do najpopularniejszych dzielnic rozrywki Bangkoku to ok. 10-15 minut taksówką lub tuk-tukiem, to w dzień gigantyczne korki utrudniają dotarcie do zabytków i dzielnicy biznesowej. Podróż nad rzekę Chao Phraya może zająć nawet godzinę lub więcej.

To jednak niewielkie utrudnienie biorąc pod uwagę wysoką jakość obsługi w Hotelu Sukosol. Z czystym sumieniem można go polecić każdemu, kto w Bangkoku szuka luksusu, komfortu i mimo wszystko spokojnej, wręcz kameralnej atmosfery.

Informacje:

Nazwa: Hotel Sukosol

Położenie: Bangkok, Tajlandia

Kategoria: Hotel luksusowy, biznesowy, dla małżeństw

Ceny: Pokój Siam Deluxe przy wczesnej rezerwacji od ok. 2300 bahtów (ok. 240 zł) za noc, pokój Club Siam Suite ok. 7200 bahtów (ok. 745 zł).


Sprawdź aktualne ceny w Hotelu Sukosol

fot. Dominik Sipinski
Materiał powstał dzięki linii Aerofłot.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama