Rekordowe utrzymanie pasażerów przez easyJet

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 listopada 2014 12:27
easyJet poinformował, że już 57 proc. pasażerów tej linii to osoby kupujące w niej bilet po raz wtóry. Wskaźnik ten jest jeszcze wyższy dla pasażerów biznesowych. To według linii świadczy o rosnącej lojalności pasażerów.
Reklama

Jeszcze w 2010 r. tylko 50 proc. pasażerów linii easyJet decydowało się na częstszy niż raz w roku lot na pokładzie jej samolotów. Wzrost o 7 pkt. proc. w ciągu 4 lat to przyrost aż o 50 proc. pod względem wartości bezwzględnych. W 2010 r. klientów wybierających easyJet po raz drugi lub kolejny było 25 mln, a w zakończonym 30 września roku rozliczeniowym 2013/14 - 37 mln.

easyJet zwraca uwagę, że szczególnie często na powrót na pokład tej linii decydują się pasażerowie podróżujący w celach biznesowych. Dla nich ten wskaźnik wynosi 62 proc.

Ponieważ brytyjski przewoźnik niskokosztowy chce jeszcze bardziej zwiększyć lojalność klientów i zachęcić ich do powrotów na swoje pokłady, w planach jest wdrożenie programu lojalnościowego. Od trzech miesięcy trwają jego testy. Program objął ok. 15 tys. pasażerów w Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii. Jak podkreślił easyJet w komunikacie prasowym, 91 proc. spośród osób objętych programem oceniło go pozytywnie.

- To świadectwo naszego zwycięskiego modelu łączącego niskie ceny i przyjazny serwis, a także naszą niezrównaną siatkę połączeń. Nowe inicjatywy takie jak przydzielane miejsca skłoniły pasażerów do wybrania nas po raz pierwszy, a my jesteśmy skoncentrowani na tym, by utrzymać tych klientów - podkreśliła cytowana w komunikacie prasowym Carolyn McCall, dyrektor wykonawcza linii easyJet.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama