×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin wyposaży całą swoją flotę w Wi-Fi


airberlin wyposaża całą flotę w bezprzewodowy dostęp do Internetu. Nowy system jest już dostępny w samolotach Airbus A320 latających do Abu Zabi.Grupa airberlin wyposażyła pierwsze dwa samoloty swojej floty w nową usługę Wi-Fi – "airberlin connect". Dwa samoloty Airbus A320 o rejestracji D-ABNJ oraz OE-LEL dysponują już systemem Wi-Fi wyprodukowanym przez Panasonic Avionics Corporation, który umożliwia pasażerom korzystanie z Internetu podczas lotu za pośrednictwem własnego smartfona, tabletu lub laptopa. Co więcej, wraz z usługą Wi-Fi pasażerom odbywającym loty na trasach krótkich i średnich udostępniono ofertę rozrywkową w postaci seriali telewizyjnych, filmów oraz muzyki, z których mogą skorzystać przez Wi-Fi na swoich urządzeniach mobilnych. Mając do dyspozycji ponad 180 godzin rozrywki, goście mogą sami stworzyć dobrany indywidualnie program. Na trasach dalekiego dystansu pasażerowie nadal mogą cieszyć się  systemem rozrywki "RAVE" w swoich fotelach.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin%20connect.jpg
- Dzięki nowej usłudze Wi-Fi nasi pasażerowie mogą również podczas lotu mieć dostęp do Internetu i pozostawać w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi oraz partnerami biznesowymi. Nową usługą będziemy sukcesywnie obejmować prawie całą flotę. airberlin jest pierwszą niemiecką linią lotniczą, która będzie oferować dostęp do Internetu nie tylko na trasach długich, ale również krótkich oraz średnich. Cieszymy się, że wraz z firmą Panasonic możemy zaoferować naszym gościom innowacyjny produkt Wi-Fi, dzięki któremu jeszcze bardziej wzrasta poziom komfortu na pokładach naszych samolotów – powiedział Wolfgang Prock-Schauer, prezes linii airberlin.

- Wi-Fi jest ważną częścią usług na pokładzie, gdyż podróżni oczekują dziś stałej możliwości dostępu do Internetu. Ponadto linie lotnicze chcą wykorzystać tę usługę do zwiększenia swojej wydajności operacyjnej. Czujemy się zaszczyceni, że możemy współpracować z airberlin i w ramach współpracy oferować rozwiązanie, które jest w stanie sprostać wyjątkowym wymogom technologicznym i biznesowym stawianym przez tę linię lotniczą. Wybierając nasz serwis eXConnect, linia airberlin opowiedziała się za najbardziej wydajną, niezależną od platformy i skalowalną usługą szerokopasmowego dostępu do Internetu, jaka obecnie jest dostępna na rynku - powiedział Paul Margis, prezes firmy Panasonic Avionics Corporation,

Dwa pierwsze samoloty wyposażone w airberlin connect będą obsługiwać nowe połączenia: Stuttgart - Abu Zabi oraz Wiedeń - Abu Zabi. Pierwszy lot ze Stuttgartu do Abu Zabi odbędzie się 1 grudnia 2014 r. i w jego trakcie wszyscy pasażerowie będą mieli po raz pierwszy możliwość skorzystania z Internetu na tej trasie. W ramach nowego połączenia Wiedeń - Abu Zabi obsługiwanego przez austriacką spółkę-córkę NIKI pasażerowie będą mogli już od 24 listopada 2014. r korzystać z nowej usługi Wi-Fi na pokładzie.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/airberlin,a319,berlin.jpg
Linia oferuje korzystanie z airberlin connect w ramach różnych pakietów czasowych i pakietów danych. W cenie 4,90 euro goście mogą przez 30 minut surfować po Internecie ponad chmurami, pobierając 20 MB danych. Godzina dostępu do Internetu, podczas której można pobrać 50 MB danych, kosztuje 8,90 euro. Cena obejmuje korzystanie z oferty rozrywki, która dostępna jest bez dodatkowych kosztów podczas całego lotu, także po wyczerpaniu danego pakietu czasowego i danych. Pasażerowie, którzy pragną korzystać z Internetu przez cały czas trwania lotu, otrzymają na trasie średniej "Pakiet Full Flight" obejmujący łącznie 90 MB danych za opłatą w wysokości 13,90 euro, a na trasie dalekiej pakiet obejmujący 120 MB danych w cenie 18,90 euro. Opłaty za pakiet można wygodnie dokonać kartą kredytową za pośrednictwem przeglądarki internetowej na własnym urządzeniu przenośnym lub laptopie.

W ramach nowych połączeń między Stuttgartem, Wiedniem i Abu Zabi goście mogą bezpłatnie korzystać z oferty rozrywki airberlin connect. Koszty korzystania z Internetu w czasie całego lotu z lub do Abu Dhabi wynoszą na tych trasach 13,90 euro, wliczając w to 90 MB danych.

airberlin planuje ukończyć wyposażanie całej swojej floty w dostęp do Internetu w ciągu 3 lat.

Fot. airberlin, Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie