×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Regularne loty na biopaliwo z Oslo


SAS, Lufthansa Group i KLM będą latać z Oslo wykorzystując 50-proc. mieszankę biopaliwa. Przewoźnicy podpisali umowę na dostawę takiego paliwa z Statoil Aviation.Zgodnie z umową, Statoil Aviation zapewni na lotnisku w Oslo 2,5 mln litrów 50-proc. mieszanki biopaliwowej. Oznacza to, że od marca 2015 r. lotnisko w stolicy Norwegii będzie pierwszym na świecie, gdzie będzie można normalnie i codziennie tankować lotnicze biopaliwo. 

Taki zapas biopaliwa umożliwiłby wykonanie np. 3 tysięcy lotów z Oslo do Bergen. 

- Przez ostatnich ok. dziesięciu lat SAS starał się przyspieszyć komercjalizację biopaliwa. To ważny, konkretny krok w stronę uczynienie lotnictwa zrównoważonym - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Rickard Gustafson, dyrektor wykonawczy SAS-u. 

SAS zamierza korzystać z biopaliwa coraz bardziej regularnie i zakłada, że wkrótce będzie to konkurencyjne paliwo wobec tradycyjnej kerozyny. Przewoźnik podkreśla jednak, że niezbędne będzie wsparcie podatkowe i regulacyjne ze strony rządów. Przewoźnik od 2005 r. zmniejszył łączną emisję dwutlenku węgla o ok. 13 proc. pomimo tego, że liczba lotów wzrosła.gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie