Wzrosty we Frankfurcie w październiku

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
21 listopada 2014 11:57
Mimo strajku Lufthansy lotnisko we Frankfurcie zanotowało ponad 1-proc. wzrost liczby pasażerów. Lepsze wyniki zanotowały także inne porty z grupy Fraport.
Reklama

Główne lotnisko z grupy - Frankfurt - zanotowało niewielkie wzrosty: w liczbie przewiezionych pasażerów (5,5 mln, wzrost o 1,4 proc. rok do roku) oraz w ilości odprawionego cargo (ponad 188 tys. ton, wzrost o 1,1 proc.). Spadła za to 1,5 proc. liczba operacji lotniczych (w październiku było ich niecałe 42 tys.).

Pasażerowie najczęściej podróżowali na kierunkach w Europie (ok. 52 proc., wzrost o 2,5 pkt. proc.), na drugim miejscu uplasowały się destynacje międzykontynentalne (ok. 36 proc., bez zmian), na końcu zaś znalazł się ruch krajowy (ok. 12 proc., wzrost o 1 pkt proc.).

Dobre wyniki w liczbie przewiezionych osób udało się uzyskać mimo strajku pilotów głównego hubowego przewoźnika - Lufthansy, która odwołała w minionym miesiącu 1100 rejsów, co spowodowało utratę ok. 137,5 tys. podróżnych.

Od początku roku lotnisko we Frankfurcie odprawiło ponad 51 mln pasażerów.

Pozytywne wieści płyną także z innych lotnisk należących do spółki Fraport.

W stolicy Słowenii - Lublanie - liczba odprawionych osób wzrosła o 6,7 proc. do poziomu 117 tys. pasażerów. Przewieziono także o 7,2 proc. więcej ładunków. Zmalała jedynie liczba operacji - do ok. 2,8 tys. (-2,1 proc.).

Przez lotnisko w Limie przewinęło się w październiku br. łącznie nieco ponad 1,7 mln osób, co daje przyrost rzędu 4,5 proc. W segmencie cargo ruch wzrósł o 3,4 proc. do 31 tys. ton.

Łączny wynik portów lotniczych z Warny i Burgas dał wzrost na poziomie 2,6 proc. (w sumie ponad 76 tys. pasażerów).

Dobrze wypadły też lotniska w Hanowerze (ponad 571 tys. pasażerów, wzrost o 5,6 proc.) i Petersburgu (1,1 mln pasażerów, wzrost o 5,6 proc.).

Najlepiej radzącym sobie portem lotniczym z grupy jest chińskie Xi'an. Wzrost obsłużonych pasażerów w październiku wyniósł 13,7 proc. i dał w sumie 2,7 mln osób.

Najsłabiej z kolei wypadł port lotniczy w tureckiej Antalyi. Odnotowano tam spadek liczby podróżnych (łącznie 2,8 mln, -4,8 proc.).

Do Fraport należy 10 lotnisk. W pięciu z nich (Frankfurt, Lublana, Lima, Warna i Burgas) przedsiębiorstwo posiada udziały większościowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama