×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozbudowa lotniska w Kopenhadze


Lotnisko w Kopenhadze za 130 mln koron duńskich (ok. 75 mln zł) rozbuduje terminal 2. Powiększona zostanie też strefa kontroli bezpieczeństwa. Inwestycja będzie gotowa przed sezonem letnim 2015 r.Inwestycje na głównym duńskim lotnisku mają pozwolić docelowo obsługiwać nawet 40 mln pasażerów rocznie. W 2013 r. było ich nieco ponad 24 mln, w tym roku do września było to już 19,7 mln (o 7,1 proc. więcej w tym samym okresie poprzedniego roku). Po październiku statystyka wzrosła do 22,1 mln (utrzymany trend wzrostowy na poziomie 7,1 proc.).

Prace nad rozbudową terminala 2 już się rozpoczęły. Po ich zakończeniu powierzchnia dostępna dla pasażerów powiększy się o 700 mkw. Pojawią się także dwa nowe stanowiska kontroli bezpieczeństwa. 

Trwa także rozbudowa pirsu C, z którego obsługiwane są loty międzykontynentalna. Ta inwestycja zakończy się za rok, a kosztuje 250 mln koron duńskich. 

- Musimy stworzyć miejsce pod nasz sukces przed sezonem letnim przyszłego roku - podkreślił Thomas Wolbye, dyrektor generalny lotniska w Kopenhadze. 


Od przyszłego roku w Kopenhadze wspólnie będą obsługiwani pasażerowie lotów krajowych i międzynarodowych, co wymusiło powiększenie strefy kontroli bezpieczeństwa. Ta inwestycja ma zakończyć się już w kwietniu. Rozpoczęła się już rekrutacja nowych pracowników. Obecnie loty krajowe są obsługiwane z niewielkiego i nieco oddalonego (choć połączonego korytarzem) terminala 1.

Lotnisko w Kopenhadze w 2013 i 2014 r. zostało nagrodzone w plebiscycie Skytraxa "World Airport Awards" za najsprawniejszą kontrolę bezpieczeństwa. 

W rozbudowanej części terminala 2 pojawią się nowe sklepy i punkty gastronomiczne, a także punkty do ładowania urządzeń mobilnych.

fot. Dominik Sipinskigość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie