TNT rozwija się w Europie

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
19 listopada 2014 09:36
TNT, jedna z największych firm kurierskich świata, inwestuje w budowę międzynarodowego magazynu w Eindhoven (Holandia) oraz uruchamia połączenia lotnicze do Hanoweru (Niemcy).
Reklama

To element strategii firmy, obejmującej rozwijanie europejskiej sieci połączeń, zwiększanie efektywności operacyjnej oraz podwyższanie jakości usług.

TNT zbuduje nowy magazyn o powierzchni 6 350 mkw w Eindhoven. Zastąpi on obecnie wynajmowany, mniejszy obiekt w tej lokalizacji. Zakończenie inwestycji przewidziano na czerwiec 2015 r. Magazyn będzie wyposażony w nowoczesny system sortowania i załadunku oraz 99 doków dla samochodów dostawczych i ciężarowych. Nowy magazyn zwiększy efektywność operacji, przepustowość sieci oraz warunki pracy 250 pracowników.

Dzięki inwestycji forma TNT obsłuży większe ilości przesyłek i frachtu w północno-zachodniej Europie, z bezpośrednimi dostawami do klientów i codziennymi połączeniami drogowymi do centrów przeładunkowych firmy w Liege i Arnhem, a także do Northampton, Paryża i Zurychu. Magazyn będzie w szczególności obsługiwał firmy z branży zaawansowanych technologii.


TNT rozwija się również na największym w Europie rynku dostaw ekspresowych: w Niemczech. Dziś firma operuje tu pięcioma połączeniami lotniczymi tygodniowo, łączącymi Hanower z międzynarodowym lotniczym centrum przeładunkowym TNT w Liege (Belgia), a także Billund (Dania) i Oslo (Norwegia). Loty obsługują maszyny Boeing 737-400. Loty zostały uruchomione w listopadzie br. (pięć połączeń tygodniowo: Hanower - Liege, Hanower - Billund, Oslo - Hanower).

Hanower, największe lotnisko Dolnej Saksonii, to dogodna lokalizacja do obsługi północnych Niemiec, w tym Hamburga, Bremy oraz Magdeburga. Codzienne nocne loty z Liege do portu Hanower Langenhagen umożliwiają dostawę pilnych przesyłek do regionu przez godziną 9:00.

Maszyna z Hanoweru do Liege opuszcza niemieckie lotnisko każdej nocy, co pozwala na późne załadunki towaru z północnych Niemiec oraz dostawę do całej Europy kolejnego dnia. To usługi szczególnie ważne dla firm motoryzacyjnych oraz przemysłowych, które opierają się na precyzyjnie oznaczonych terminach transportów wychodzących i przychodzących.
Reklama
Tagi
tnt cargo

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama