Etihad Regional: Plany nowych połączeń

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
18 listopada 2014 14:30
Regionalna linia lotnicza Etihad Regional planuje otwarcie nowych połączeń. Od sezonu letniego operować będzie na trzech nowych trasach z Zurychu, po dwóch z Genewy i Drezna oraz jednej z Lipska.
Reklama
Przewoźnik, który powstał w wyniku zakupu przez linię z Zatoki Perskiej udziałów w szwajcarskim Darwin Airlines, w sezonie letnim 2015 zaoferuje następujące połączenia:

Dokładny rozkład lotów na powyższych trasach nie jest jeszcze znany. Jednak poszczególne porty lotnicze już pojawiły się w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Wiadomo także, że wszystkie rejsy ze Szwajcarii obsłużą samoloty Saab 2000, a z portów niemieckich operowały będą ATR-y 72.

Linia Etihad Regional ogłosiła w styczniu br. szerokie zamierzenia rozwoju i kooperacji ze swoim arabskim inwestorem. Wtedy też ogłoszono szereg lokalnych połączeń do największych hubów Etihad Airways w Europie (m. in. Berlina Tegel i planowanego w Zurychu). Pojawić się miały także rejsy do polskich portów - Wrocławia i Poznania. Mimo to okazało się, że przewoźnik nie dostał zgody na połączenia w formule code-share ze swoim partnerem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Musiał się w związku z tym wycofać z tras, które nie miałby ekonomicznego uzasadnienia jako połączenia p2p - w tym rejsów do Polski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy