×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian: Pierwszy lot na biopaliwo


Norwegian wykonał we wtorek (11.11) pierwszy w historii lot z wykorzystaniem biopaliwa. Samolot na trasie z Bergen do Oslo wyemitował dzięki temu o ponad 40 proc. mniej dwutlenku węgla.Boeing 737-800, który wykonał rejs DY361 z Bergen do Oslo, został niemal w połowie zatankowany biopaliwem. 

Na pokładzie samolotu znajdował się szef linii, Bjorn Kjos, oraz norweska minister klimatu i środowiska, Tine Sundtoft. 

Jak podkreślił przewoźnik w komunikacie prasowym, podczas całego przelotu emisje wyniosły 3178 kilogramów, czyli 40 gramów na pasażerokilometr. Na tej samej trasie z wykorzystaniem tradycyjnego paliwa emisje wynoszą 5768 kilogramów, czyli 74 gramów na pasażerokilometr. 


- Mamy jasny cel, by do 2015 r. zmniejszyć emisję w przeliczeniu na pasażera o 30 proc. w porównaniu do 2008 r. Najważniejszą zmianą jest nasza flota, która należy do najnowszych i najbardziej przyjaznych środowisku w Europie. Ale to nie wszystko. Zrównoważone biopaliwa to również bardzo ważny krok - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Bjorn Kjos, dyrektor wykonawczy Norwegiana. 

Norwegia chce, by do 2050 r. lotnictwo na całym świecie miało zerowe oddziaływanie na środowisko netto pod względem emisji dwutlenku węgla.

fot. Dominik Sipinskigość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie