×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin: 50 mln euro zysku w III kw.


Linia airberlin zanotowała w III kwartale tego roku zysk netto w wysokości 49,9 mln euro. Przychody linii zmalały rok do roku o 2,6 proc., pogorszył się także wynik EBIT.Zgodnie z raportem kwartalnym przewoźnika w III kwartale br. airberlin osiągnął przychody w wysokości ponad 1,3 mld euro. EBIT wyniósł 74,9 mln euro, czyli o ponad 40 mln euro mniej niż w tym samym kwartale 2013 r. Wynik uwzględnia jednak koszty restrukturyzacji w wysokości 15 mln euro. 

Yield przewoźnika spadł o 4,4 proc. do poziomu 119,42 euro, a przychód jednostkowy (RASK) o 3,4 proc. do 7,40 centa. 

Poprawiły się jednak wskaźniki kosztowe. Koszt jednostkowy po wyłączeniu paliwa (CASK) spadł o 0,9 proc. rok do roku i wyniósł 5,22 centa, a po wliczeniu paliwa - o 1,4 proc. do 6,99 centa. Jak podkreślił airberlin, redukcję kosztów udało się osiągnąć pomimo znacznego wzrostu wydatków związanych z opłatami lotniskowymi, opłatami nawigacyjnymi i podatkami lotniczymi o 5,8 proc. Koszty pracy wzrosły o 6,4 proc. w związku z podwyżkami i kosztami jednorazowymi. 

airberlin w III kwartale zanotował średnie wypełnienie na poziomie 87,2 proc., o 0,1 pkt. proc. niższe niż rok temu. 

Linia podkreśliła, że rośnie liczba pasażerów przewożonych na trasach code-share z partnerami z sojuszu oneworld. W III kw. było ich już niemal 490 tys. gość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie