LH Jump: Nowa trasa Frankfurt - Tampa

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 listopada 2014 07:06
Lufthansa ogłosiła uruchomienie w sezonie letnim w 2015 roku połączenia z Frankfurtu do Tampy. Pierwszy rejs na Florydę został zaplanowany na 25 września 2015 roku.
Reklama

Trasa Frankfurt - Tampa będzie początkowo realizowana pięć razy w tygodniu: poniedziałki, wtorki, piątki, soboty oraz niedziele według rozkładu (czasy lokalne):
  • LH482 Frankfurt 11:00 – 15:50 Tampa
  • LH483 Tampa 17:20 – 8:45+1 Frankfurt
Następnie od sezonu zimowego 2015/16 częstotliwość rejsów spadnie do czterech lotów tygodniowo: w poniedziałki, wtorki, piątki oraz soboty.


Trasę obsłużą Airbusy A340-300 Lufthansa Jump w nowej konfiguracji trzech klas podróży dla 298 pasażerów: 18 w klasie biznes, 19 w ekonomicznej premium oraz 261 w ekonomicznej. Więcej na temat nowej hybrydy niemieckiego przewoźnika można przeczytać w naszym artykule.

- Jesteśmy zadowoleni, że nasi pasażerowie będą mogli wkrótce mogli komfortowo dostać się na zachodnie wybrzeże Florydy dzięki naszemu nowemu kierunkowi – amerykańskiej Tampie. Spodziewamy się dużego zainteresowania nową bezpośrednią trasą, szczególnie ze strony pasażerów podróżujących w celach wypoczynkowych – powiedział Karl Ulrich Garnadt, członek zarządu Lufthansy i prezes Lufthansa German Airlines.

Tampa i jej okolice są szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia wyjazdów wakacyjnych. Turystów przyciągają białe plaże położone wokół Clearwater i St. Petersburga tak samo jak znane pola golfowe.

- Obserwujemy obiecujący potencjał wzrostu na trasach dalekodystansowych w segmencie podróży wypoczynkowych a w przyszłości Lufthansa chce być bardziej zaangażowana w tym obszarze. Nowe połączenie do Tampy jest pierwszym krokiem w tym kierunku, a to dopiero początek - dodał Garnadt.

Tampa jest znana jako miejsce narodzin lotów komercyjnych. 100 lat temu, pierwsze takie połączenie odbyło się między St. Petersburgiem a Tampą.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama