×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH Jump: Nowa trasa Frankfurt - Tampa


Lufthansa ogłosiła uruchomienie w sezonie letnim w 2015 roku połączenia z Frankfurtu do Tampy. Pierwszy rejs na Florydę został zaplanowany na 25 września 2015 roku.Trasa Frankfurt - Tampa będzie początkowo realizowana pięć razy w tygodniu: poniedziałki, wtorki, piątki, soboty oraz niedziele według rozkładu (czasy lokalne):
  • LH482 Frankfurt 11:00 – 15:50 Tampa
  • LH483 Tampa 17:20 – 8:45+1 Frankfurt
Następnie od sezonu zimowego 2015/16 częstotliwość rejsów spadnie do czterech lotów tygodniowo: w poniedziałki, wtorki, piątki oraz soboty.


Trasę obsłużą Airbusy A340-300 Lufthansa Jump w nowej konfiguracji trzech klas podróży dla 298 pasażerów: 18 w klasie biznes, 19 w ekonomicznej premium oraz 261 w ekonomicznej. Więcej na temat nowej hybrydy niemieckiego przewoźnika można przeczytać w naszym artykule.

- Jesteśmy zadowoleni, że nasi pasażerowie będą mogli wkrótce mogli komfortowo dostać się na zachodnie wybrzeże Florydy dzięki naszemu nowemu kierunkowi – amerykańskiej Tampie. Spodziewamy się dużego zainteresowania nową bezpośrednią trasą, szczególnie ze strony pasażerów podróżujących w celach wypoczynkowych – powiedział Karl Ulrich Garnadt, członek zarządu Lufthansy i prezes Lufthansa German Airlines.

Tampa i jej okolice są szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia wyjazdów wakacyjnych. Turystów przyciągają białe plaże położone wokół Clearwater i St. Petersburga tak samo jak znane pola golfowe.

- Obserwujemy obiecujący potencjał wzrostu na trasach dalekodystansowych w segmencie podróży wypoczynkowych a w przyszłości Lufthansa chce być bardziej zaangażowana w tym obszarze. Nowe połączenie do Tampy jest pierwszym krokiem w tym kierunku, a to dopiero początek - dodał Garnadt.

Tampa jest znana jako miejsce narodzin lotów komercyjnych. 100 lat temu, pierwsze takie połączenie odbyło się między St. Petersburgiem a Tampą.

Fot. Piotr Bożykgość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie