" />

SAS: Niemal 8-proc. wzrost w październiku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 listopada 2014 07:44
Skandynawskie linie SAS przewiozły w październiku 2,7 mln pasażerów. To o 7,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Obłożenie nieznacznie przekroczyło 75 proc. 
Reklama

Jak poinformował przewoźnik w komunikacie prasowym, oferowanie wzrosło w październiku rok do roku o 4,2 proc., a przewozy (RPK) o 7,2 proc. Dzięki temu o 2,1 pkt. proc. wzrosło średnie wypełnienie, które w ubiegłym miesiącu sięgnęło 75,8 proc.

SAS zauważa, że cały czas sytuacja na rynku jest bardzo wymagająca. Mimo to SAS ma coraz lepsze wyniki - październik był już siódmym miesiącem z wzrostem wskaźnika wypełnienia rok do roku.

Przewoźnik dodał, że we wrześniu (dane podawane z opóźnieniem) wzrósł zarówno przychód jednostkowy (o 4,6 proc.), jak i yield (o 1,9 proc.). Jednak po uwzględnieniu wahań kursów walut okazało się, że yield spadł o 1,9 proc., a przychód jednostkowy wzrósł jedynie o 0,7 proc.

Ruch na trasach międzykontynentalnych wzrósł o 4,8 proc., a na europejskich o 11,7 proc. Najszybciej rośnie ruch na trasach pomiędzy krajami skandynawskimi oraz na europejskich kierunkach wypoczynkowych. Wzrost liczby pasażerów na trasach krajowych wyniósł 4,4 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama