×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Niemal 8-proc. wzrost w październiku


Skandynawskie linie SAS przewiozły w październiku 2,7 mln pasażerów. To o 7,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Obłożenie nieznacznie przekroczyło 75 proc. Jak poinformował przewoźnik w komunikacie prasowym, oferowanie wzrosło w październiku rok do roku o 4,2 proc., a przewozy (RPK) o 7,2 proc. Dzięki temu o 2,1 pkt. proc. wzrosło średnie wypełnienie, które w ubiegłym miesiącu sięgnęło 75,8 proc. 

SAS zauważa, że cały czas sytuacja na rynku jest bardzo wymagająca. Mimo to SAS ma coraz lepsze wyniki - październik był już siódmym miesiącem z wzrostem wskaźnika wypełnienia rok do roku. 

Przewoźnik dodał, że we wrześniu (dane podawane z opóźnieniem) wzrósł zarówno przychód jednostkowy (o 4,6 proc.), jak i yield (o 1,9 proc.). Jednak po uwzględnieniu wahań kursów walut okazało się, że yield spadł o 1,9 proc., a przychód jednostkowy wzrósł jedynie o 0,7 proc. 

Ruch na trasach międzykontynentalnych wzrósł o 4,8 proc., a na europejskich o 11,7 proc. Najszybciej rośnie ruch na trasach pomiędzy krajami skandynawskimi oraz na europejskich kierunkach wypoczynkowych. Wzrost liczby pasażerów na trasach krajowych wyniósł 4,4 proc. gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie