×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SMBC zamawia 80 Boeingów 737 MAX


Boeing i irlandzka firma SMBC Aviation Capital ogłosili dziś (10.11) zamówienie 80 samolotów B737 MAX 8. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 8,5 mld dolarów amerykańskich i jest największym zamówieniem 737 MAX złożonym przez leasingodawcę.- Cieszymy się, że mogliśmy złożyć największe zamówienie wśród lessorów. B737 MAX jest wyczekiwanym samolotem wśród linii lotniczych dlatego jesteśmy pewni, że będziemy mieli wielu klientów na te maszyny - powiedział Peter Barrett, prezes zarządu SMBC Aviation Capital.


- Cieszymy się z kolejnego zamówienia B737 MAX. To pokazuje jak bardzo dobrze sprzedającym się modelem jest nasz najnowszy samolot wąskokadłubowy - powiedział Ray Conner, prezes Boeing Commercial Airplanes.

Nowa rodzina 737 będzie napędzana m.in. przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. MAX będzie o 14 proc. bardziej wydajny niż obecnie produkowane 737 Next-Generation i o 20 proc. wydajniejszy niż pierwsze egzemplarze 737 Next-Generation. Producent również zaprojektował nowy rodzaj wingletów, które będą montowane w maszynach 737 MAX.

Warto dodać, że kilka tygodni temu Boeing rozpoczął produkcję części do pierwszego B737 MAX. Do 10 listopada zamówiono łącznie 2405 maszyn tego typu (50 klientów).

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_03ead - Profil
gość_03ead
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie