×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Stałe przejście graniczne w tym roku


Najpóźniej do końca bieżącego roku na lotnisku w Lublinie zostanie otwarte stałe przejście graniczne – zapowiedział minister skarbu państwa. Może to nastąpić jeszcze w listopadzie.

Według oficjalnych informacji przekazanych w czwartek (6.11) przez ministra skarbu państwa Włodzimierza Karpińskiego, na lotnisku w Lublinie do końca tego roku zostanie otwarte stałe i całodobowe przejście graniczne. Jednak źródła nieoficjalne podają, że może dojść do tego już nawet z końcem listopada.

- To bardzo dobra wiadomość. Umożliwi to bowiem rozwój lotniska i zwiększenie ruchu czarterowego i prywatnego. Teraz zgłoszenie takiego lotu nie będzie wymagało 48-godzinnego wyprzedzenia. To także szansa na uruchomienie dodatkowych stałych połączeń, bo brak przejścia był częstą przeszkodą wymienianą przez linie lotnicze - komentuje dla Dziennika Wschodniego Piotr Jankowski, rzecznik lotniska w Lublinie.

Lotnisko w Świdniku zabiegało o otwarcie stałego przejścia granicznego od momentu jego otwarcia w grudniu 2012 roku. Inicjatywę te wspierali samorządowi włodarze, a także grupa lubelskich posłów i eurodeputowanych. Przewiduje się, iż przy jego obsłudze pracę znajdzie ok. 100 osób - pracowników Służby Celnej oraz Służby Ochrony Lotniska. 

Według nieoficjalnych informacji uruchomienie stałego przejścia granicznego jest jednym z warunków wejścia do Lublina nowych przewoźników. Linie myślą m.in. o uruchomieniu rejsów do Izraela, choć nie wiadomo, czy byłyby one regularne lub czarterowe.
gość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie