Wrocław: 10 proc. wzrost w październiku

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 listopada 2014 15:02
3 komentarze
W październiku wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 187 tys. pasażerów i zamknęło miesiąc z wynikiem lepszym o 10 proc. w porównaniu do października ubiegłego roku. Największe wzrosty zanotowano w segmencie połączeń czarterowych i krajowych.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 187 tys. pasażerów, co oznacza 17 tys. podróżnych więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku i przekłada się na wzrost na poziomie 10 proc.

- Koniec sezonu letniego jest bardzo udany. Październik, podobnie jak wrzesień, okazał się miesiącem stabilnego rozwoju na wysokim poziomie. Głównymi motorami napędowymi tego sukcesu były połączenia krajowe, sieciowe międzynarodowe i czarterowe - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Samolot nad pociągiem

Segment lotów krajowych dynamicznie się rozwija. W październiku 2014 r. przybyło aż 37,6% podróżnych w porównaniu do października 2013 r.

- To zasługa linii lotniczych Ryanair, które oferują tanie rejsy do Warszawy-Modlina. Ogromny sukces lotów krajowych spowodował, że przewoźnicy postanowili uruchomić kolejne połączenia z wrocławskiego lotniska - dodaje Sztucki.

Stolica Dolnego Śląska ma obecnie trzy połączenia z polskimi miastami: Gdańskiem, Warszawą oraz Warszawą-Modlinem. W sezonie zimowym przybyło połączeń na trasie z i do stolicy. Ryanair uruchomił poranne połączenia z Warszawą-Modlinem (o godz. 6.50), a Eurolot również poranny rejs do Warszawy (o godz. 7.30). Dzięki temu podróżujący z wrocławskiego lotniska mają obecnie do wyboru aż 9 rejsów dziennie od poniedziałku do piątku – to więcej niż bezpośrednich połączeń kolejowych – oraz 8 w weekendy.

- Dzięki zwiększonemu oferowaniu na trasie Wrocław-Warszawa, każdego dnia lotnisko może obsłużyć aż 2 tysiące podróżnych udających się do stolicy. To o 90 proc. więcej niż przed rokiem – mówi Jarosław Sztucki.

Hossa dla biznesu

Segment sieciowych połączeń międzynarodowych, z których korzystają głównie podróżni biznesowi, nieustannie notuje wzrosty. Porównując październik 2014 do października 2013, przybyło 12,2 proc. pasażerów.

- Najwięcej zyskała Lufthansa, która jeszcze wiosną zwiększyła dostępność miejsc na trasach do Frankfurtu i Monachium. Natomiast linie lotnicze Eurolot uzyskały tak dobry wynik, że postanowiły utrzymać połączenia z Zurychem i Paryżem - komentuje Sztucki.

Eurolot od wiosny 2014 r. oferuje połączenia z głównymi lotniskami Paryża (Charles de Gaulle) i Zurychu. Pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą też korzystać z bezpośrednich połączeń do innych ważnych biznesowo metropolii i dużych lotnisk przesiadkowych. Lufthansa zapewnia loty do Frankfurtu i Monachium, Germanwings do Düsseldorfu, a SAS do Kopenhagi. Dzięki połączeniom z głównymi lotniskami pasażerowie mogą błyskawicznie dotrzeć do centrum lub szybko i wygodnie przesiąść się na inny samolot. To otwiera okno na cały świat.

Żelazne czartery

Sektor połączeń czarterowych także zanotował wzrosty. W październiku 2014 przybyło aż 47,2% pasażerów w odniesieniu do października 2013.

To bardzo dobrze świadczy o popycie na czartery. Nasi podróżni bardzo chętnie wybierali kierunki greckie, ośrodki w Turcji i oczywiście żelazną ofertę lotów na Wyspy Kanaryjskie oraz do Egiptu. Również w aktualnym sezonie jesienno-zimowym mają do wyboru ciekawe połączenia – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław

Biura podróży utrzymały loty do największych egipskich ośrodków, Hurghady, Sharm el Sheikh i Marsa Alam, którego w ubiegłym roku nie było. Gorące wakacje w środku mroźnej zimy można spędzić na Wyspach Kanaryjskich, które gwarantują rajski wypoczynek, a miłośnicy narciarstwa mogą liczyć na loty do Werony, która znajduje się u podnóża włoskich Dolomitów. To nowość w ofercie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2014-11-07 23:58   
wroord - Profil wroord
Stabilny wzrost cieszy i za to gratulacje, jednakze jak dlugo zarzad (p. Kus i p Sztucki) beda co miesiac wypowiadac te same frazesy. Silny wzrost powinien byc argumentem do otwierania nowych polaczen a tu zupelna cisza. FR zlikwidowal kilka polaczen a W6 od wiekow nic nie uruchomil. Nie mowiac juz o nowych przewoznikach.
gość_88710 2014-11-07 17:30   
gość_88710 - Profil gość_88710
2 mln pax peknie tuz przed swietami
gość_153e4 2014-11-07 16:24   
gość_153e4 - Profil gość_153e4
Nie wiem o co chodzi, ale jak sprawdzam K2 jest ZAWSZE drozsze od LO - boja sie podpasc LO i wyjsc z tanszymi cenami?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama