Chcą referendum w sprawie lotniska w Białymstoku

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
07 listopada 2014 14:01
1 komentarz
Przegląd prasy:
Ponad 60 tysięcy podpisów zostało zebrane przez inicjatorów referendum w sprawie budowy regionalnego portu lotniczego w Białymstoku. Wczoraj przynieśli je do Urzędu Marszałkowskiego.
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Polskie Radio", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_8733a 2014-11-12 21:51   
gość_8733a - Profil gość_8733a
Białostoczanie powiem Wam coś. Piszę z Lublina, bardzo chciałem, aby zbudowano tutaj lotnisko, jeździłem często na budowę, czytałem w prasie o postępach, planowanych połączeniach i ilością pasażerów.

Realia okazały się jednak zupełnie inne. Początek był całkiem niezły, Ryan od razu odpalił 3 kierunki, Wizzair 2. Zaraz eurolot wrzucił Gdańsk, potem Carpatair Rzym, Lusia Frankfurt i ELO jeszcze Wrocek, a teraz Wawe. Ale wcale nie jest tak kolorowo.

Ryan zabrał Dublin i Liverpool, ELO Wrocek, Carpat Rzym. Moim zdaniem przyczyny są dwie:
1) Lublinianie nie mają w nawyku latania
2) Bilety są po prostu za drogie.

Jeszcze ci, co pracują w UK, Norwegii itd to nie mają problemu z lataniem, ale jak już komuś tutaj z "nielotów" przyjdzie propozycja lotu samolotem to od razu jest to negowane: Jak ja kupie bilet? Jak ja sobie poradze? Zgubie się na lotnisku? Co z bagazem? Samolot spadnie. Niestety taka mentalność ludności, która samoloty widziała jedynie gdzieś wysoko na niebie.

2) Sorry, ale ceny są za wysokie. Dużo bardziej opłaca się jechać do Modlina lub Okęcie niż polecieć z Lublina. Londyn i Oslo jeszcze OK, ale Rzym? Carpat dowalił takie ceny, że nic dziwnego, że latało 15 osób. Zastanawiam się dlaczego Ryan nie wejdzie w nasz rynek. Chyba tylko dlatego, że nie dopłacamy jak Rzeszów czy Bydgoszcz, by ich zatrzymać za wszelką cenę.

Dobrze, że Wizzair ogłosił zwiększenie Oslo, Luton i dowali jeszcze Sztokholm, bo teraz jak sie zaczeła zima to naprawdę na lotnisku hula wiatr.

2-3 połączenia dziennie. Całe nic. Pustki. Mimo, że byłem wielkim kibicem tego lotniska, to naprawdę jest ciężko. Jak samorząd nie zdecyduje się wspierać Ryana i płacić mu miliony euro za latanie to nie ma co liczyć na zwiększenie pasażerów.

Dlatego mieszkańcy Białegostoku zastanówcie się nad budową. Taka Łomża czy Ostrołęka ma moment do Modlina i jaki wybor połączeń, więc mały % będzie korzystał z waszych usług. My mamy blisko Zamość, Chełm, Świdnik, Puławy i co z tego? Albo nie ma dogodnych kierunków albo ceny są za wysokie. Przemyślcie to, bo zbudować to jedno, a potem utrzymać to dwie różne rzeczy.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama