×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 15 proc. wzrost w październiku


W październiku w porcie lotniczym Gdańsk obsłużonych zostało 287,6 tys. pasażerów. Stanowi to 15 proc. wzrost w porównaniu do października 2013 roku.


Od początku roku gdańskie lotnisko odprawiło w sumie 2 mln 823 tys. podróżnych. To o 15 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Z początkiem każdego nowego miesiąca zabieramy się do podsumowania liczby pasażerów, którzy zostali obsłużeni na naszym lotnisku. Od dzisiaj tego typu analiz dokonujemy codziennie, gdyż z dnia na dzień wzrastająca liczba pasażerów zbliża nas wielkimi krokami do magicznej liczby trzech milionów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

- Jeszcze w listopadzie Port Lotniczy Gdańsk po raz pierwszy w swojej historii przekroczy próg kolejnego, trzeciego już miliona pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku. O wyjątkowości tej liczby świadczy fakt, że Gdańsk stanie się drugim w Polsce regionalnym lotniskiem, którego roczny wolumen pasażerów przekracza trzy miliony - dodał Kloskowski.


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie