108 proc. wzrostu cargo w Łodzi

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
07 listopada 2014 13:17
W październiku dział LCJ Cargo łódzkiego lotniska odprawił 621 ton frachtu, jest to wyniki o 108 proc. lepszy niż w październiku ubiegłego roku.
Reklama


Łącznie od początku roku odprawione zostało 4 411 ton ładunków, czyli o 76 proc. lepszym niż w tym samym okresie 2013 roku.

Fracht został odprawiony głównie jako Road Feeder Service (RFS), jednak coraz częściej odprawiane są małe czarterowe samoloty cargo, operujące ad-hoc. Towar zaczyna być wysyłany również jako fracht on board samolotami Adria Airways. Agentem sprzedażowym GSA Adrii jest firma Kales.

Od lewej: Marcin Strzelecki (LCJ Cargo), Mariusz Jachimek (Lodz Airport) i Andrzej Zarzycki (LCJ Cargo)

- Kales Airline Services już od lat związany jest z Adria Airways, działając na polskim rynku jako generalny agent sprzedaży (GSA) frachtu lotniczego. Naszym Klientom oferujemy przestrzeń na pokładach samolotów operujących z dwóch portów lotniczych w Polsce - Warszawy i Łodzi. O ile rejsy z Warszawy są dobrze znane polskim klientom, tak połączenie z Łodzi do Monachium (i dalej poprzez ten port do innych destynacji w siatce Adria Airways) jest stosunkowo nową propozycją - powiedział Michał Wróblewski z Kales Airline Services Poland.

Pierwsza wysyłka eksportowa z Łodzi to 68 paczek (371kg) sprzętu medycznego. Niedawno Adria Airways dostarczyła do Łodzi ładunek importowy.

- Wspólnie z przedstawicielami portu lotniczego w Łodzi, nieustannie pracujemy nad zwiększeniem zainteresowania tym rozwiązaniem transportu, czego przykładem może być ostatnia przesyłka. Pomimo ograniczeń związanych z maksymalną dostępną przestrzenią ładunkową, udało się załadować przesyłkę o całkiem dużej objętości, przeszło 4m3. Przesyłka jeszcze tego samego dnia wieczorem znalazła się w porcie docelowym - Prisztinie. Jesteśmy pewni, iż poprzez wysoki poziom usług świadczonych przez linię lotniczą, kwestią czasu będzie pojawienie się kolejnych zainteresowanych wysyłką towarów liniami Adria Airways z Łodzi do portów zwokalizowanych na terenie byłej Jugosławii - dodał Wróblewski.

W ostatnich dniach LCJ Cargo rozpoczęło uzgadnianie umów z Air France oraz British Airways World Cargo dotyczących współpracy między tymi liniami a Działem Cargo łódzkiego portu.

- Są to umowy Standard Ground Handling Agreement według standardów IATA. Określają one standardy, stawki i szczegółowe instrukcje co do obsługi przesyłek lotniczych. W najbliższej przyszłości należy spodziewać się umów przewoźników stowarzyszonych z tymi liniami, czyli KLM Cargo, Martin Air oraz Iberia - powiedział Andrzej Zarzycki, koordynator projektu LCJ Cargo.

Fot. Robert Zapędowski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama