×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: 11-proc. wzrost zysku po III kw.


Lotnisko w Kopenhadze zanotowało w pierwszych trzech kwartałach tego roku wzrost zysku brutto o 10,9 proc. W tym samym okresie o 7,1 proc. wzrosła liczba podróżnych odprawionych w Kastrup.
Zgodnie z raportem kwartalnym opublikowanym przez kopenhaskie lotnisko, zysk brutto po trzech kwartałach wyniósł 1,04 mld koron. W okresie od stycznia do września br. Kastrup odprawiło łącznie 19,7 mln podróżnych, a w samym trzecim kwartale – ponad 7,5 mln pasażerów.

Przychody lotniska dzięki większej liczbie pasażerów wzrosły o 6,9 proc., a koszt jednostkowy w przeliczeniu na odlatującego pasażera spadł o 2,9 proc.

Na wzrost liczby pasażerów duży wpływ miały trzynowe trasy Norwegiana, który uruchomił loty z Kopenhagi do Fort Lauderdale, Nowego Jorku-JFK oraz Los Angeles. Dzięki nim, a także dzięki połączeniu SAS-u do San Francisco oraz zwiększeniu częstotliwości do Nowego Jorku liczba pasażerów podróżujących pomiędzy Kopenhagą a Stanami Zjednoczonymi wzrosła aż o ponad 40 proc.

Liczba podróżnych na wszystkich trasach długodystansowych zwiększyła się o 8,4 proc.

Dzięki większej liczbie podróżnych wzrosły przychody z działalności pozalotniczej portu Kastrup. Ogółem przyrost w pierwszych trzech kwartałach wyniósł 4,2 proc. Najbardziej zwiększyły się przychody w sektorach: gastronomicznym (11 proc.), parkingów (6,8 proc.), sklepów specjalistycznych (6,5 proc.) i hoteli (5,5 proc.).

W komunikacie prasowym podkreślono, że dzięki nowemu porozumieniu o opłatach lotniskowych do 2019 r. będą one rosły jedynie o wskaźnik inflacji, czyli ich realna wysokość pozostanie niezmienna.

Dobre wyniki wpłynęły na zwiększenie prognozy dotyczącej rocznego zysku. Obecnie Kastrup planuje zysk brutto w wysokości 1,2-1,3 mld koron. To o 100 mln koron więcej niż zakładały poprzednie prognozy.

fot. Dominik Sipinskigość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie