×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates zakończy współpracę z FIFA


Linia Emirates zakończy 8-letnią współpracę z Fédération Internationale de Football Association (FIFA) - międzynarodową organizacją zrzeszającą 209 narodowych federacji piłki nożnej.


- Emirates potwierdzają swoją decyzję o nieodnawianiu umowy sponsoringowej z FIFA po 2014 roku. Decyzja ta została podjęta po rozpatrzeniu propozycji kontraktu przedstawionej przez FIFA, która nie spełniła naszych oczekiwań - możemy przeczytać w oświadczeniu Emirates przesłanym do naszej redakcji.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777200,waw(pbozyk).jpg
Według wielu zachodnich dziennikarzy prawdziwym powodem takiej decyzji przewoźnika są zarzuty korupcji związane z głosowaniem nad gospodarzami Mistrzostw Świata w 2018 (Rosja) i 2022 r. (Katar).

FIFA i Emirates rozpoczęli współpracę tuż przed mundialem w Niemczech w 2006 r. Prawdopodobnie kontrakt po Emirates przejmie linia Qatar Airways. W podobnych okolicznościach ze sponsoringu FIFA wycofała się ostatnio także firma SONY.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie