×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 7 proc. spadek w październiku


W październiku w Kraków Airport obsłużono 319 285 pasażerów, o 7 proc. mniej w stosunku do października 2013 roku. Spadek ruchu spowodowany był niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.Liczba pasażerów według miesięcy
W październiku przez kilka dni na krakowskim lotnisku rano i wieczorem utrzymywała się mgła oraz niskie podstawy chmur.

- Pogoda była powodem odwołania bądź przekierowania z naszego portu 284 operacji lotniczych. Szacujemy, że w ich efekcie obsłużyliśmy o ponad 30 tysięcy pasażerów mniej – informuje Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Do normalnej pracy lotniska w warunkach, jakie panowały w ostatnich dniach niezbędny byłby system ILS trzeciej kategorii. W tej chwili żadne polskie lotnisko nie ma tej kategorii. Zleciliśmy analizy jakie inwestycje są konieczne do uruchomienia Cat. III i jakie byłyby koszty tego przedsięwzięcia - dodał.

Jan Pamuła poinformował także, że wkrótce pasażerów czeka ważna zmiana związana z rozbudową lotniska.

- Jeszcze w tym miesiącu wszystkie operacje przylotowe zostaną przeniesione do terminalu T2, powiększonego o dodatkowe 900 m2. Dzięki temu będą możliwe prace modernizacyjne w terminalu T1 i sprawna realizacja inwestycji - podsumował Pamuła.

Odprawa pasażerów lotów międzynarodowych nadal będzie się odbywać w terminalu T1.

Od początku roku na krakowskim lotnisku obsłużono łącznie 3 271 746 pasażerów, o 5 proc. więcej niż w roku 2013. W tym okresie liczba odwołanych bądź przekierowanych operacji z powodu pogody i przyczyn operacyjnych wyniosła 2 proc.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie