Gość Pasażera: Tomasz Kloskowski

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 listopada 2014 10:10
10 komentarzy
Rozwój północnych kierunków ma zapewnić mocny rozwój Gdańska. - Jesteśmy Wikingami, którzy mają zdobywać tutaj pasażerów - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Na rozmowę zaprasza Paweł Cybulak.
Reklama

W 2014 roku gdańskie lotnisko zamierza obsłużyć 3,25 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 15 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Prezes lotniska zapewnia, że już w czerwcu przyszłego roku planowane jest zakończenie budowy nowej części terminala, a w sierpniu oddanie go do eksploatacji wraz z linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Kloskowski przekonuje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem podniesienie ILS do kategorii II planowane jest na koniec przyszłego roku.

- Skandynawia to nasza perełka i zrobimy wszystko żeby była najlepsza w Polsce - przekonuje Kloskowski i dodaje, że z racji lokalizacji ten kierunek będzie nadal się rozwijał. Gdańsk liczy także na połączenia południowe jednak z pewnością priorytetem pozostanie północ.

Projekt lotów krajowych Ryanaira ma na celu nie konkurencję z innymi przewoźnikami, ale przede wszystkim odebranie klientów kolei, autobusom oraz pozyskanie klientów samochodowych.

- Uruchomienie połączenia do Modlina przez Ryanaira nie wpłynęło na zmniejszenie ruchu na lotach PLL LOT - zauważa Kloskowski, co oznacza, że udało się przyciągnąć nowych pasażerów.

- Niestety, połączenie Eurolotu do Wrocławia nie chodzi tak atrakcyjnie, jak byśmy chcieli - mówi prezes gdańskiego portu. To według niego najsłabsze połączenie krajowe. - Nie wiadomo, czy należy mu rokować pozytywnie czy nie - zastanawia się.

Gdańsk współpracuje marketingowo z Wizz Airem, Ryanairem, a ostatnio Eurolotem, Czy ta współpraca przynosi efekty? - Współpraca marketingowa to obowiązek portu. 15-proc. wzrost w tym roku odpowiada czy warto współpracować i czy ta współprace daje efekty - ucina Kloskowski.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c24d9 2015-03-07 18:29   
gość_c24d9 - Profil gość_c24d9
kiedy połaczenie Gdansk - Londyn Heatrow bez tego polaczenia będzie dalej prowincjonalnym lotniskiem dostawca taniej sily roboczej na zmywaki w zachodniej i polnocnej Europie!
gość_e560c 2014-11-11 23:52   
gość_e560c - Profil gość_e560c
Również będę wdzięczny za wyjaśnienie terminu "przyloty brudne:
gość_3f6d8 2014-11-11 15:48   
gość_3f6d8 - Profil gość_3f6d8
"Współpraca marketingowa to obowiązek portu. 15-proc. wzrost w tym roku odpowiada czy warto współpracować i czy ta współprace daje efekty" ciekawe jak te wzrosty rozkladaja sie na linie, czyli wspolpraca z ktorymi liniami daje najlepsze rezultaty
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama