×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Znaczna poprawa wyników finansowych


Koncern IAG, zrzeszający British Airways, Iberię i Vuelinga, w pierwszych trzech kwartałach tego roku zanotował 694 mln euro zysku netto i przychody przekraczające 15 mld euro.Wszystkie najważniejsze wskaźniki finansowe IAG uległy znacznej poprawie. Przychody koncernu w okresie od stycznia do końca września br. wyniosły 15,16 mld euro i były o 7,4 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Przychody z przewozów pasażerskich wyniosły 13,44 mld euro i stanowiły wzrost o 9,2 proc. 

Zysk operacyjny po ujęciu zdarzeń jednorazowych wyniósł 1,05 mld euro (o 700 mln euro więcej niż rok temu), a zysk netto - 694 mln euro (o prawie 600 mln euro więcej niż rok temu). 


W samym trzecim kwartale koszty z wyłączeniem paliwa spadły o 4,5 proc., a koszty paliwa o 7,5 proc. rok do roku. To w dużej mierze wpłynęło na bardzo dobry wynik kwartalny, który wyniósł 900 mln euro zysku operacyjnego. To w dużej mierze zagwarantowało spory zysk w całym okresie pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku. 

Od początku roku do końca września IAG zanotował spadek przychodów w przeliczeniu na miejsce pasażerskie o 1,1 proc., spadek przychodów jednostkowych z cargo o 6,3 proc., ale jednocześnie koszty jednostkowe zmalały o 5,6 proc., w tym koszty paliwa o 8,8 proc. 

W całym 2014 r. IAG zapowiada zysk operacyjny po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych na poziomie 1,32-1,37 mld euro. 

fot. Piotr Bożykgość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie