×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot: Pobieda zastąpi Dobrolot


Rosyjski Aerofłot oficjalnie poinformował dziś (29.10), że utworzył kolejną własną linię niskokosztową o nazwie Pobieda. Przewoźnik już w sierpniu informował, że chce powołać do życia linię LCC, która zastąpi uziemionego przez sankcje Dobrolota.Pobieda po rosyjsku oznacza zwycięstwo, sama nazwa ma nawiązywać do zbliżającej się 70. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad Niemcami. Przypadkowy nie jest także wybór kierunku inauguracyjnego lotu -  w pierwszy rejs Pobieda poleci do Wołgogradu (dawnego Stalingradu). Wszystko wskazuje na to, że to taki mały pstryczek w nos wymierzony Zachodowi za sankcje gospodarcze przeciwko Rosji.

Pobieda to także wierna kopia Dobrolotu, który zawiesił rejsy na początku sierpnia, bo z powodu sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską zerwane zostały umowy leasingowe na samoloty Boeing 737-800. Dobrolet naraził się społeczności międzynarodowej, bo z politycznym wsparciem władz Rosji wykonywał loty z Moskwy do Symferopola na Krymie.


Przewoźnik będzie posiadał bazę operacyjną na moskiewskim lotnisku Wnukowo. Pierwszy lot zaplanowany jest już na 17 listopada, a sprzedaż biletów rozpocznie się niespełna 3 tygodnie wcześniej - 1 listopada. W początkowym etapie rozwoju linia będzie latać do najbardziej popularnych miejsc w Rosji: Wołgogradu, Kazania, Samary, Permu, Surgutu, Jekaterynburga, Tiumeni oraz Biełgorodu - czytamy w serwisie rosjapl.info. Przewoźnik nie wyklucza także otwarcia tras międzynarodowych w 2015 lub 2016 roku.

Aerofłot posiada 100 proc. udziałów w nowej spółce. Szacunkowa wartość inwestycji w nowy projekt wynosi około 100 mln dolarów amerykańskich w ciągu pierwszych dwóch lat. Początkowo linia rozpocznie loty czterema samolotami B738. W drugim roku ma odebrać kolejnych osiem takich maszyn. Prezesem nowo tworzonego przewoźnika został Władimir Gorbunow.

grafika Pasazer.comgość_0dbdc - Profil
gość_0dbdc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie