×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia zwolni prawie 1000 pracowników


Alitalia zwolni 994 pracowników, którzy nie zapisali się do specjalnego programu dobrowolnych odejść z firmy. Według włoskiej agencji AGI wśród tych 994 osób, 879 to personel naziemny i administracja, 61 pilotów oraz 54 członków personelu pokładowego.


Umowa dotycząca zwolnień została podpisana w sobotę (26.10) pomiędzy Alitalią i związkami FIT CISL Uiltrasporti oraz UGL Trasporto AEREO. Największy związek zawodowy Włoch, CGIL, wycofał się z podpisania dokumentu mimo, że osiągnięto z nim porozumienie już w lipcu tego roku.


Według gazety La Stampa, Alitalia zwolniła już około 700 pracowników, którzy dobrowolnie złożyli rezygnację albo osiągnęli wiek emerytalny.

Cięcia w Alitalii związane są z inwestycją Etihad Airways, który w sierpniu tego roku został posiadaczem 49 proc. udziałów włoskiej linii. Jednym z postanowień tej inwestycji było zwolnienie 2 tys. pracowników przewoźnika. Wartość pierwszej inwestycji, to 560 mln euro. Całkowity wkład we włoską linię wyniesie około 1,758 mld euro.

Fot. Piotr Bożyk


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie