×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Z Modlina do Kopenhagi


Ryanair ogłosił dziś (29.10) utworzenie bazy operacyjnej w Kopenhadze. Jednym z nowych połączeń ze stolicy Danii są loty do Modlina, które będa obsługiwane od 26 marca 2015 r. 

Loty irlandzkiej linii niskokosztowej z Kopenhagi do Modlina będą obsługiwane raz dziennie przez 7 dni w tygodniu. Nieznany jest jeszcze dokładny rozkład połączeń, ale ponieważ loty będą wykonywane przez samolot zbazowany w Danii, to nie należy spodziewać się ani bardzo wczesnego, ani bardzo późnego wylotu z Modlina. 

To już 33. kierunek w letniej siatce połączeń Ryanaira z Modlina. Irlandzka linia będzie z podwarszawskiego portu lotniczego wykonywać 160 lotów tygodniowo, co powinno pozwolić na przewiezienie ok. 2,5 mln pasażerów w skali roku. 

W sezonie letnim 2015 Modlin będzie miał 8 dodatkowych połączeń w porównaniu do lata 2014 - Ateny, Fuertaventurę, Glasgow, Gran Canarię, Kopenhagę, Lizbonę, Madryt i Teneryfę.


Jak powiedziała dziennikarzom na śniadaniu prasowym w Warszawie Klaudia Kąłążna z Ryanaira, Polska to dla przewoźnika bardzo obiecujący rynek, na którym linia widzi duży potencjał rozwoju. Przyznała, że szef linii, Michael O'Leary, już wstępnie planuje zwiększenie częstotliwości na lotach krajowych z Modlina do trzech dziennie (obecnie loty do Wrocławia i Gdańska są wykonywane dwa razy dziennie). Niewykluczone jest też otworzenie kolejnych kierunków krajowych oraz wzrost liczby baz. 

Dynamiczny rozwój będzie możliwy m.in. dzięki zwiększeniu floty przewoźnika, o czym O'Leary mówił w rozmowie z Pasazer.com.

Ryanair uruchomi na lotnisku w Kopenhadze swoją 70. bazę operacyjną - przewoźnik zaoferuje pasażerom rejsy także do Londynu Luton oraz Mediolanu Bergamo.

fot. Piotr Bożykgość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie