airBaltic: Polska interesującym rynkiem

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 października 2014 07:58
3 komentarze
Polska to interesujący i rosnący rynek, ale wybór lotnisk, na które poleci w przyszłości airBaltic, jest szeroki - mówi portalowi Pasazer.com Martin Gauss, prezes tej łotewskiej linii. Na razie przewoźnik nie zamierza wracać do Gdańska.
Reklama

- Polska to jeden z najsilniejszych rynków w Europie i wiele linii lotniczych jest nim zainteresowanych. Ale gdy wybieramy kolejne lotniska, na które polecimy, jest wiele możliwości - mówi w rozmowie z Pasazer.com Martin Gauss, prezes linii airBaltic.

Linia airBaltic z siedzibą w Rydze oferuje obecnie codzienne loty do Warszawy. Do jesieni 2011 r. przewoźnik latał też do Gdańska, jednak połączenie to zostało zawieszone. Jednym z powodów była wymiana floty i wycofanie z niej obsługujących loty do Gdańska fokkerów 50.


- Polska ze względu chociażby na wielkość rynku jest dla każdego bardzo ciekawym rynkiem na przyszłość. Nie wykluczam więc, że zwiększymy ofertę do tego kraju - dodaje Gauss.

Dodaje jednak, że na razie nie może ucieszyć polskich pasażerów zapowiedzią powrotu połączeń tej linii do Gdańska.

Pełną wersję wywiadu Pasazer.com z Martinem Gaussem zaprezentujemy już wkrótce. Poza dyskusją o Polsce, w rozmowie znajdą się też wątki dotyczące budowy hubu w Rydze, restrukturyzacji airBaltic oraz sprzedaży przewoźnika inwestorowi.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
maciek_waw 2014-10-29 22:45   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Niech popracują na stroną internetową, bo jest do bani.
gość_2b323 2014-10-29 22:44   
gość_2b323 - Profil gość_2b323
Z Wrocławia do Rygi Warszawa nie jest po drodze? Ciekawe według jakiej mapy…. :)
matbit 2014-10-29 21:46   
matbit - Profil matbit
życzę rozwoju Ryga bardzo ładna z chęcią się wybiorę ponownie. Czekam na porty regionalne do Warszawy nie po drodze więc korzystałem z Wizzair-a z przesiadką w Oslo Torp.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama