Delta, AF-KLM i Alitalia oddadzą sloty do Nowego Jorku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 października 2014 11:32
Komisja Europejska poinformowała, że Delta Air Lines, Air France-KLM i Alitalia zaoferowały zwolnienie slotów na lotniskach docelowych tras Amsterdam-Nowy Jork i Rzym-Nowy Jork. To odpowiedź na postępowanie Brukseli dotyczące nieuczciwej przewagi konkurencyjnej tych linii.
Reklama

Komisja Europejska już w 2012 r. zaczęła sprawdzać, czy przewoźnicy zrzeszeni w sojuszu SkyTeam nie wykorzystują swojej dominującej pozycji na lotach z Europy do Nowego Jorku. Potem z postępowania wyłączono większość linii, a Bruksela skupiła się na Delcie, AF-KLM i Alitalii.

Teraz, po ofercie linii lotniczych, Bruksela zaprosiła wszystkich zainteresowanych do składania opinii. Strony mają miesiąc na wyrażenie swojego zdania.


Delta, AF-KLM i Alitalia zaproponowały także, że dadzą możliwość sprzedaży biletów na swoje loty do Nowego Jorku innym liniom, udostępnią im swoje programy lojalnościowe oraz skomunikują transfery z innych kierunków.

Komisja do tej pory argumentowała, że dominacja trzech przewoźników na trasach z Paryża, Amsterdamu i Rzymu do Nowego Jorku powoduje zawyżanie cen (szczególnie kategorii premium na trasie paryskiej i wszystkich taryf na pozostałych dwóch), a z uwagi na ograniczenia przepustowości inne linie miały utrudniony dostęp do rynku. Jeśli opinii o propozycji Delty, AF-KLM i Alitalii będą pozytywne, to Komisja może nakazać liniom jej spełnienie.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama