×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta, AF-KLM i Alitalia oddadzą sloty do Nowego Jorku


Komisja Europejska poinformowała, że Delta Air Lines, Air France-KLM i Alitalia zaoferowały zwolnienie slotów na lotniskach docelowych tras Amsterdam-Nowy Jork i Rzym-Nowy Jork. To odpowiedź na postępowanie Brukseli dotyczące nieuczciwej przewagi konkurencyjnej tych linii.


Komisja Europejska już w 2012 r. zaczęła sprawdzać, czy przewoźnicy zrzeszeni w sojuszu SkyTeam nie wykorzystują swojej dominującej pozycji na lotach z Europy do Nowego Jorku. Potem z postępowania wyłączono większość linii, a Bruksela skupiła się na Delcie, AF-KLM i Alitalii. 

Teraz, po ofercie linii lotniczych, Bruksela zaprosiła wszystkich zainteresowanych do składania opinii. Strony mają miesiąc na wyrażenie swojego zdania. 


Delta, AF-KLM i Alitalia zaproponowały także, że dadzą możliwość sprzedaży biletów na swoje loty do Nowego Jorku innym liniom, udostępnią im swoje programy lojalnościowe oraz skomunikują transfery z innych kierunków. 

Komisja do tej pory argumentowała, że dominacja trzech przewoźników na trasach z Paryża, Amsterdamu i Rzymu do Nowego Jorku powoduje zawyżanie cen (szczególnie kategorii premium na trasie paryskiej i wszystkich taryf na pozostałych dwóch), a z uwagi na ograniczenia przepustowości inne linie miały utrudniony dostęp do rynku. Jeśli opinii o propozycji Delty, AF-KLM i Alitalii będą pozytywne, to Komisja może nakazać liniom jej spełnienie. 

fot. Dominik Sipinski


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie