Eurolot inauguruje nowe trasy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
26 października 2014 12:45
83 komentarzy
Eurolot inauguruje dziś (26.10) pięć nowych tras z Warszawy do: Zagrzebia (Chorwacja), Kiszyniowa (Mołdawia), Stuttgartu i Dusseldorfu w Niemczech oraz Lublina.
Reklama

Rejsy będą wykonywane przez Bombardiery Q400, zabierające na pokład 78 pasażerów. Szósta, planowana trasa do Kluż Napoki w Rumunii niestety została wycofana ze sprzedaży.

W związku z inauguracją nowych połączeń, linia jak i porty lotnicze przygotowały drobne upominki dla pasażerów. Samoloty Bombardiery Q400 w barwach Eurolotu zostaną powitane na lotniskach tradycyjnym salutem wodnym, a na podróżnych będą oczekiwać reprezentanci portów i lokalnych władz.

Wyjątkowo uroczyste otwarcie zaplanowano w Kiszyniowie oraz Zagrzebiu, gdzie odbędą się konferencje prasowe z udziałem m.in. przedstawicieli polskich, chorwackich i mołdawskich ambasad, Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce oraz reprezentantów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznej.

Nowe połączenia zagraniczne przewoźnika to tzw. trasy przyszłościowe, które czekają dopiero na rozwój ruchu turystycznego i pasażerskiego. Dzięki nim Eurolot połączy Chorwację, Mołdawię, Niemcy z Polską oraz Centralno- Wschodnią Europą.

Nowa oferta Eurolotu daje również możliwość zaistnienia na rynkach, na których inne linie lotnicze nie wykorzystały do tej pory w pełni potencjału ruchu pasażerskiego - dotyczy to przede pasażerów tranzytowych, którzy w Warszawie przesiadają się na dalsze odcinki podróży.

Samoloty Eurolotu będą latały do Zagrzebia, Stuttgartu, Dusseldorfu 7 razy w tygodniu, a do Kiszyniowa 4 razy w tygodniu. Przewoźnik uruchomi dzisiaj również kolejne połączenie krajowe - z Warszawy do Lublina. Eurolot będzie operował ze stolicy do portu w Lublinie z częstotliwością 6 razy w tygodniu. To propozycja skierowana przede wszystkim do pasażerów tranzytowych, którzy szybko i wygodnie dotrą Eurolotem ze stolicy województwa lubelskiego do warszawskiego portu przesiadkowego, skąd będą mogli kontynuować podróż w świat.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_96877 2014-11-17 12:35   
gość_96877 - Profil gość_96877
Czarno widzę przyszłość połączenia WAW-LUZ. Na początku marca wybieram się na kilka dni do Portugalii. Bilet LUZ-WAW-LIS LIS-WAW-LUZ kosztuje ponad 3200 pln. Za bilet LUZ-FRA-LIS LIS-MUC-FRA-LUZ zapłaciłem niecałe 1200 pln...
lunasalvaje 2014-11-05 18:14   
lunasalvaje - Profil lunasalvaje
W6 lata do Goteborga ale tylko 2 razy w tygodniu i to na male oddalone lotnisko , o byle jakich godzinach i dniach tygodnia. Nie lata w niedziele. Ciezko korzystac z takiego polaczenia a chetnych do latania do Warszawy z duzego lotniska Landvetter jest wielu. Czekam wiec na jakis krok bo znudzilo mi sie dojezdzac do Kopenhagi albo latac przez Niemcy. Casochlonne i kosztuje...
gość_22999 2014-11-05 00:54   
gość_22999 - Profil gość_22999
gość_3ea4b - do Goeteborga lata W6 i sądząc o cenach tłumów na tej trasie ie ma ...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama