×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Quick Duck - nowa linia na Słowacji


Na Słowacji powstała nowa linia lotnicza. Quick Duck Airlines ma rozpocząć loty już w listopadzie i będzie korzystać z nowych samolotów ATR 72-600. Przewoźnik skupi się początkowo na rynku ACMI i rejsach czarterowych.Pierwszy ATR, który wylądował w Bratysławie 20 października, otrzymał słowackie znaki rejestracyjne OM-AQD (LN 1162). Samolot został wyprodukowany w sierpniu tego roku. Na pokład maszyna może zabrać 68 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży. Samolot napędzają dwa silniki Pratt & Whitney PW127M. Według wstępnych zapowiedzi kolejny nowy ATR pojawi się na Słowacji w przyszłym miesiącu.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/quickduck,atr72600,bratyslawa1.jpg
Quick Duck będzie leasingować wszystkie ATR-y 72-600 od singapurskiej firmy leasingowej Avation (AVAP). Na razie nie wiadomo ile samolotów docelowo planuje posiadać słowacki przewoźnik. Quick Duck początkowo nie zamierza mieć samolotów innego typu.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/quickduck,atr72600,bratyslawa2.jpg
Linia Quick Duck, której główna baza będzie znajdować się na lotnisku w Bratysławie, chce oferować swoje samoloty na rynku czarterowym oraz ACMI (leasing samolotu wraz z załogą). Strona internetowa linii nie zawiera póki co żadnych informacji poza logo firmy. Według portalu AustrianWings nową linię lotniczą będą tworzyć pracownicy dawnego Danube Wings, który zakończył działalność w grudniu 2013 r.

Piotr Bożyk
Fot. Peter Marianič Gonzoaviation.comgość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie