×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Piloci Lufthansy proponują rozmowy


Związek zawodowy pilotów Lufthansy Vereinigung Cockpit zaproponował przewoźnikowi powrót do rozmów dotyczących wynagrodzeń i przywilejów emerytalnych – donosi agencja Reuters. Związkowcy w tym roku strajkowali już 9 razy.


Związkowcy pomimo propozycji wznowienia rozmów z zarządem linii nie wykluczyli kolejnych strajków. Ostatni protest miał miejsce na początku tego tygodnia i trwał 30 godzin. Rozmowy mają być prowadzone za pośrednictwem mediatora. 

Reuters podkreślił, że żadna ze stron nie złożyła deklaracji, kiedy rozmowy mogą zostać wznowione.
 
Jednym z punktów sporu są przywileje pilotów, które dają im prawo do wcześniejszej emerytury w wieku 55 lat. Zgodnie z obecnymi zasadami, odchodzący w tym wieku piloci do osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego (w zależności od zawodu to od 63 do 67 lat) otrzymują częściowe wynagrodzenie od Lufthansy. 

Dodatkowo piloci domagają się podwyżki płac. 

Tegoroczne strajki kosztowały Lufthansę już co najmniej 70 mln euro, choć analitycy, według Reutersa, oczekują, że faktyczny koszt jest większy i zostanie podany podczas publikacji danych kwartalnych przewoźnika 30 października.gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie