×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baza Ryanaira w Modlinie otwarta


O godz. 12 na lotnisku w Modlinie wylądował dziś (23.10) samolot irlandzkiego Ryanaira z Bolonii, inaugurujący uruchomienie tu bazy operacyjnej. Na lotnisku Warszawa-Modlin będą bazować dwa samoloty Boeing 737.


W kolejnych latach planowane jest zwiększenie liczby maszyn nawet do pięciu. Uruchomienie bazy wiąże się z wydłużeniem czasu operacyjnego lotniska, oraz czasu pracy terminala. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń (ponieważ samoloty będą wcześniej startować i później wracać na lotnisko), co dla portu oznacza większą liczbę startów i lądowań dziennie, także na 7 nowych kierunkach, w tym np. 2 razy dziennie do Wrocławia i Gdańska, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury. Wszystkie sklepy, punkty gastronomiczne i usługi, będą rozpoczynały swoją pracę wcześniej (już od wczesnych godzin porannych, ok. 4:00) i później - po ostatnim przylocie - ją kończyły. Dodatkowo to właśnie dzięki powstaniu bazy przewoźnik mógł wprowadzić 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony.

W sezonie "Lato 2015" Ryanair będzie obsługiwał z Modlina 32 trasy. W 2015 roku Ryanair chce odprawić tu 2,5 mln pasażerów. 

Pierwsi pasażerowie otrzymali vouchery  Ryanaira na darmowy lot do wybranego miasta w Europie, pozostali zaś upominki od lotniska.


Baza operacyjna Ryanair: 
• 2 stacjonujące samoloty 
• nowe połączenia od zimy 2014 r.: Fuerteventura, Glasgow, Gran Canaria, Madryt, Teneryfa, i dodatkowo od lata 2015: Ateny i Lizbona
• 32 połączenia z Warszawy/Modlin 
• loty krajowe 2 x dziennie z Warszawy/Modlin do Gdańska i Wrocławia
• 153 loty tygodniowo (wzrost o 28%)


Uruchomienie przez Ryanaira bazy operacyjnej na naszym lotnisku to potwierdzenie potencjału portu oraz dowód na silną i stabilną współpracę z przewoźnikiem. To także oznacza możliwość powstania nowych miejsc pracy zarówno na lotnisku jak i w jego okolicach – mówi Piotr Okienczyc, prezes portu. 

Fakt, że przewoźnik zdecydował się na otwarcie w Modlinie swojej bazy to bardzo dobra wiadomość, a także nowe perspektywy na przyszłość. Przede wszystkim daje to możliwość zwiększenia ruchu lotniczego z Lotniska Warszawa/Modlin. To również pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Lotnisko ma szansę stać się portem strategicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o ruch niskokosztowy. Mamy dalsze ambitne plany rozwoju tego lotniska – podsumował niedawno Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. 

Jest mi niezwykle miło uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu – uruchomieniu naszej bazy operacyjnej w Warszawie/Modlin, w której Ryanair zainwestuje 185 mln dolarów. Z okazji otwarcia nowej bazy Ryanair ogłasza wyprzedaż biletów na trasach krajowych z Warszawy do Gdańska i Wrocławia (loty 2 x dziennie) w cenach rozpoczynających się już od 19 zł, na podróż w listopadzie i grudniu 2014 r. – podsumowuje Klaudia Kałążna, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Ryanaira w naszym regionie.gość_30318 - Profil
gość_30318
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie