Zimowy rozkład połączeń Grupy Lufthansa

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
22 października 2014 20:12
Grupa Lufthansa w nadchodzącym sezonie Zima 2014/2015 zaoferuje w swoim rozkładzie 260 kierunków. Przewoźnicy: Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Lufthansa i SWISS będą operować z częstotliwością 18 900 rejsów tygodniowo.
Reklama

Tej zimy przewoźnicy Lufthansa Group połączą 260 miast w 100 krajach na 4 kontynentach poprzez swoje porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli. Maszyny polecą również do wielu destynacji docelowych. Około 20 500 połączeń typu code-share tygodniowo poszerza dotychczasową ofertę Grupy. Zimowy rozkład będzie obowiązywać od 26 października 2014 do 28 marca 2015 roku.

Dzięki wykorzystaniu większych maszyn, oferowanie pasażero-kilometrów w ramach Lufthansa Group wzrośnie o 2,9 proc. w porównaniu do tego samego sezonu w roku poprzednim. Jednocześnie, liczba połączeń w nowym rozkładzie spadnie o 2,9 proc. Indywidualne siatki połączeń przewoźników uzupełniają się wzajemnie. Prawie wszystkie kierunki są połączone z portami przesiadkowymi Lufthansa Group. 49 proc. spośród prawie 105 mln pasażerów rocznie może teraz zarezerwować bilety na połączenia przez porty przesiadkowe Grupy. 19 lotnisk europejskich jest obsługiwanych przez wszystkich przewoźników Lufthansa Group.


Lufthansa
Tej zimy Lufthansa rozszerza swoją siatkę połączeń o nowe kierunki w cieplejsze rejony. Po 15-letniej przerwie, Lufthansa ponownie uruchamia rejsy do Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Od 26 października maszyny Lufthansy odlecą tam z Monachium w każdą niedzielę, a podczas wakacji szkolnych także w każdą sobotę. Nowością jest także połączenie z Monachium do chorwackiego Splitu oraz hiszpańskiej Walencji. Od 2 października Lufthansa łączy również Frankfurt z Marakeszem. Kolejnym dodatkowym kierunkiem z Monachium jest Miami na Florydzie, dokąd można polecieć codziennie. Również do Delhi w Indiach będzie się można dostać dzięki codziennemu rejsowi z Frankfurtu obsługiwanemu Airbusem A380. Połączenie Frankfurt - Luanda (Angola) będzie rozszerzone o trzeci rejs tygodniowo. Od 15 grudnia, Lufthansa i Deutsche Bahn rozszerzą swoją współpracę w ramach AiRail o szybkie połączenia pociągami ICE z lotniska we Frankfurcie do Karlsruhe i Kassel.

SWISS
W zimowym rozkładzie połączeń SWISS zwiększy liczbę oferowanych miejsc na popularnych kierunkach turystycznych. Trasa międzykontynentalna pomiędzy Zurychem i Miami zostanie wzmocniona o cztery połączenia w tygodniu (łącznie 14 tygodniowo). Trasa do São Paolo również będzie obsługiwana częściej – dodano trzy rejsy tygodniowo (łącznie 10 tygodniowo). Nowy rozkład połączeń wzbogacił się ponownie o codzienne połączenie do Los Angeles.

Austrian Airlines
Tej zimy Austrian Airlines zaoferuje pasażerom połączenie do prawie 100 miast w 56 krajach na całym świecie. Po sukcesie połączenia do Newark (USA) w lipcu, przewoźnik zwiększy liczbę oferowanych miejsc na tej trasie z pięciu do sześciu połączeń tygodniowo od kwietnia 2015 oraz do jednego dziennie od czerwca przyszłego roku. Od czerwca 2015 roku Austrian Airlines będzie latać codziennie do wszystkich północno-amerykańskich miast ze swojej siatki połączeń. W wyniku sporego zapotrzebowania przewoźnik zwiększy także częstotliwość połączeń z/do Kiszyniowa, z siedmiu do nawet dziesięciu tygodniowo.

Brussels Airlines
Belgijski przewoźnik dodaje uruchamia loty z Brukseli do Rygi (sześć razy w tygodniu). Łotwa będzie sprawować prezydencję Rady Unii Europejskiej w pierwszej połowie 2015 roku. Brussels Airlines zwiększy także oferowaną liczbę miejsc poprzez dodatkowe połączenia
z Brukseli do: Tel Awiwu, Madrytu, Marakeszu, Budapesztu, Genewy, Wilna, Hanoweru i Bolonii. Więcej miejsc będzie także na trasach do Afryki: Douali, Yaoundé, Nairobi, Kigali, Bujumbury oraz Luandy.

Germanwings
Germanwings poleci tej zimy do 84 miast z Berlin-Tegel, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburga, Kolonii/Bonn i Stuttgartu. Przewoźnik skupia się głównie na wzroście liczby oferowanych miejsc w Düsseldorfie, gdzie przejmuje coraz więcej tras od Lufthansy. Nowe, częste połączenia do Berlina (57 połączeń w tygodniu), London-Heathrow (33 w tygodniu) oraz Zurychu (24 w tygodniu). Nowościami z Düsseldorfu są również rejsy do Malagi (2 tygodniowo), Neapolu (3 tygodniowo), Nicei (2 tygodniowo), Moskwy (7 tygodniowo) oraz Rzymu (5 tygodniowo). Transfer połączeń Lufthansy do Germanwings zakończy się 8 stycznia 2015 roku. Germanwings wprowadza także zupełnie nową trasę Düsseldorf - Istambuł, dokąd będzie latać dwa razy tygodniowo. Również oferta z lotniska Berlin-Tegel została rozszerzona o połączenie do Tel Awiwu dwa razy w tygodniu. W zimowym rozkładzie będzie można również raz w tygodniu dostać się z Kolonii/Bonn do cypryjskiego portu w Larnace.

Maszyny Lufthansa Group startują na całym świecie średnio co 32 sekundy.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama