Optymalizacja siatki tras airberlin

22 października 2014 16:22
2 komentarze
airberlin dostosowuje swoją siatkę tras, by wydajniej rozbudowywać trzy obszary działalności: loty po Europie, turystykę i długie trasy. Najważniejszym punktem są przy tym węzły airberlin group: Berlin, Düsseldorf, Palma de Mallorca i Wiedeń.
Reklama
Segment związany z obsługą długich tras nabierze większego znaczenia dzięki zwiększeniu liczby lotów z Düsseldorfu do węzłów przesiadkowych American Airlines, partnera oneword. Rozbudowane zostaną trasy i częstotliwości lotów do Abu Zabi, węzła przesiadkowego Etihad Airways, partnera airberlin. W ramach optymalizacji sieci przewiduje się poza tym usunięcie z planu lotów nieprzynoszących zysków i tras ściśle sezonowych.

Rozbudowa oferty związanej z obsługą długich tras przede wszystkim z węzła Düsseldorf

Dzięki optymalizacji sieci port lotniczy w Düsseldorfie zyska w przyszłości jeszcze większe znaczenie jako węzeł przesiadkowy na długich trasach. Już od najbliższego sezonu zimowego airberlin będzie codzienne oferować loty do Nowego Jorku, a od lata 2015 r. loty będą się odbywać z większą częstotliwością, bo aż 14 razy w tygodniu. Również oferta lotów do Los Angeles zwiększy się w lecie z czterech do sześciu tygodniowo. Od zimy 2015/2016 dzięki wzrostowi liczby lotów między Berlinem a Nowym Jorkiem do jednego połączenia dziennie, a do Chicago do sześciu lotów tygodniowo, airberlin stworzy całoroczny stały program lotów na tych trasach. Poza tym do dyspozycji pasażerów airberlin pozostają loty łączone z liniami American Airlines, będącymi partnerem oneworld®, do w sumie 60 dodatkowych miejsc w całej Ameryce Północnej.

Ściślejsza współpraca z Etihad Airways

Współpraca z Etihad Airways, udziałowcem i partnerem code-share, stanowi ważny element strategii związanej z rozbudową sieci airberlin. Dlatego oferta lotów między Berlinem a Abu Zabi zwiększona zostanie do dwóch połączeń dziennie. Wprowadzone zostaną poza tym dwie nowe trasy do Abu Zabi: ze Stuttgartu i Wiednia. Sieci tras obu partnerów są optymalnie dopasowane i umożliwiają pasażerom airberlin korzystanie z obszernej oferty lotów Etihad Airways z dalszymi połączeniami do Azji, Indii i Australii.

Nowa umowa code-share z linią Alitalia i zmiana portu lotniczego na Mediolan Linate

Dzięki nowej umowie code-share z linią Alitalia airberlin będzie w przyszłości w stanie oferować jeszcze więcej lotów do Włoch. Dlatego już od 26 października 2014 r. airberlin group będzie latać między Düsseldorfem, Berlinem, Wiedniem a Mediolanem Linate, ważnym węzłem linii Alitalia, a nie - jak dotychczas - Malpensą.

Zwiększone częstotliwości na istniejących trasach

Także na licznych istniejących trasach dojdzie do zwiększenia częstotliwości lotów. Na przykład liczba lotów między Berlinem a Frankfurtem wzrośnie od zimy 2014 r. do 48 połączeń w tygodniu. Dodatkowe loty pojawią się od nadchodzącej zimy także w połączeniach z różnymi miastami europejskimi, na przykład na trasach między Düsseldorfem a Rzymem, Salzburgiem, a także Zurychem. Optymalne możliwości połączeń z siecią długich tras wynikną ze zwiększenia częstotliwości lotów na trasach między Düsseldorfem a Barceloną, a także miedzy Berlinem a Bukaresztem. Od zimy 2014/2015 airberlin wycofuje się z nieprzynoszących zysku tras z Berlina do Barcelony i Oslo.

Rozbudowa oferty turystycznej

W nadchodzącym sezonie zimowym dojdzie do znaczącego wzrostu w segmencie turystycznym, między innymi dzięki wielu rejsom w tygodniu do Agadiru i nowym połączeniom do Marrakeszu w programie Maroko. Centralny punkt planu lotów na lato 2015 r. stanowi Grecja - w każdym tygodniu realizowanych będzie nawet 318 lotów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii do w sumie 19 miejsc. Poza tym oferta non stop z Düsseldorfu do Varadero od lata 2015 r. zostanie uzupełniona o dodatkowy lot. Turystyczne kompetencje członka airberlin group, NIKI, wsparte zostaną dodatkowymi lotami do Grecji, Włoch, Hiszpanii i na Cypr. Od lata 2015 r. pojawi się nowość: dwa razy w tygodniu lot z Zurychu do Faro. Będzie też więcej lotów z Zurychu między innymi do Berlina, Düsseldorfu i Wiednia, a także do Palma de Mallorca

Proces zmiany rezerwacji

Wszystkie planowane zmiany w sieci tras uwidocznią się wkrótce w systemie rezerwacji. Już opłacone rezerwacje, których dotknie skreślenie trasy lub redukcja częstotliwości lotów, będą sukcesywnie zmieniane na alternatywne w ramach airberlin group lub sieci lotów partnerskich (interline i code-share). Rezerwacje GDS Rezerwacje GDS (np. Amadeus, Sabre, Worldspan), które obejmują odpowiedni segment lotu, zostaną Państwu wgrane z podaniem alternatywnych tras do Państwa kolejki. Dotychczasowe segmenty otrzymają status UN. Alternatywy zostaną wysłane ze statusem TK i muszą zostać zatwierdzone na HK. Przy zmianie rezerwacji w ramach sieci airberlin group prosimy o postępowanie analogiczne do » airberlin FTC Policy.

Najważniejsze zlikwidowane trasy:
  • Wiedeń (VIE) - Kopenhaga (CPH) od 27.10.2014
  • Wiedeń (VIE) - Moskwa (DME) od 19.01.2015
  • Frankfurt (FRA) - Wiedeń (VIE) od 03.11.2014
  • Berlin (TXL) - Oslo (OSL) od 06.01.2015
  • Düsseldorf (DUS) - Cagliari (CAG) od 03.05.2015
  • Zurych (ZRH) - Cagliari (CAG) od 04.04.2015
  • Berlin (TXL) - Barcelona (BCN) od 17.11.2014
  • Berlin (TXL) - Miami (MIA) od 04.05.2015


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_30d3f 2014-10-22 18:41   
gość_30d3f - Profil gość_30d3f
Prawda jest taka ,ze Air Berlin ma duze straty w tym roku.Obawiam sie ze zwiekszy sie przez to wplyw Etihad Airways i tu znajdzie furtke by rozszerzyc swa ekpansje w Europie.Air Berlin bedzie tylko narzedziem do tego.Lufthanso strzez sie.
gość_66d1e 2014-10-22 17:53   
gość_66d1e - Profil gość_66d1e
Szkoda, że najwięcej traci na tym Berlin:(
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy