Chopin: Droga startowa DS-1 ponownie otwarta

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
20 października 2014 21:24
8 komentarzy
Na Lotnisku Chopina zakończyła się większa część prac przy budowie drogi kołowania N1, co umożliwiło ponowne oddanie do ruchu drogi startowej DS-1 zlokalizowanej na osi Ursynów-Ursus. Ruch lotniczy wraca tym samym na swoje standardowe trasy.
Reklama

Zamknięcie krótszej drogi startowej związane było z budową tzw. drogi kołowania szybkiego zjazdu N1, która umożliwia opuszczanie drogi startowej przez samoloty zaraz po wylądowaniu. Większość prac, które wymagały wykorzystania ciężkiego sprzętu, została już wykonana. Do zakończenia budowy pozostały prace wykończeniowe, ale można je prowadzić bezpiecznie równolegle z operacyjnym wykorzystaniem drogi startowej.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/pas29,lotniskochopina.jpg
Nowe drogi kołowania zwiększą bezpieczeństwo operacji lotniczych i przepustowość pola wzlotów.

- Samoloty będą mogły bezpieczniej lądować i szybciej opuszczać drogę startową. Przełoży się to m.in. na zmniejszenie poziomu hałasu – wyjaśnia Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Wraz z otwarciem drogi startowej DS-1 otwarte zostały również korytarze powietrzne przebiegające nad Ursusem i Ursynowem. Oznacza to, że kierunek startów/lądowań na linii Włochy-Ochota-Wola-Bemowo zostanie znacząco odciążony, a większość samolotów powróci na standardowe trasy.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_30bce 2014-11-03 19:31   
gość_30bce - Profil gość_30bce
Ursus też cicho nie ma
gość_8ba54 2014-10-23 09:08   
gość_8ba54 - Profil gość_8ba54
@mietek A skąd pomysł że w Piasecznie przywykli? Piaseczno jest najgorzej traktowane z wszystkich kierunków startów i lądowań. Non stop hałas!
gość_7af96 2014-10-23 00:56   
gość_7af96 - Profil gość_7af96
Marudzicie tylko.
Samolot to jeszcze cichutko , ale nic nie przebije hałasu lądującego / startującego śmigłowca z lądowiska. To dopiero hałas .Kiedyś byłem w 7 niebie że mogę oglądać starty z lądowiska przy szpitalu a teraz jest to nie do zniesienia. . I czy to Mi2 czy Ec135 , hałas jest podobny, a nawet EC jest głośniejszy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama