×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish: Ponad 41 mln pasażerów od początku roku


Linie Turkish Airlines przewiozły w okresie styczeń-wrzesień tego roku 41,4 mln pasażerów. To o ponad 5 mln osób (14,3 proc.) więcej niż w tych samych miesiącach ubiegłego roku.


Jak poinformował przewoźnik, o 14,9 proc. wzrosła liczba podróżnych na trasach krajowych, a o 14,0 proc. na międzynarodowych. O 15,6 proc. wzrosła liczba podróżnych w klasie biznes. 

Nie zmieniło się średnie wypełnienie samolotów, które cały czas wynosi 79,7 proc. 


Całkowity ruch (RSK) wzrósł o 17,4 proc. Większy wzrost tego wskaźnika niż ogólnej liczby pasażerów wynika ze zwiększonej podaży na trasach dalekodystansowych (do wskaźnika RSK pasażer na długiej trasie ma większe znaczenie niż na krótkiej). 

Liczba pasażerskich operacji lotniczych wykonanych przez tureckiego przewoźnika wzrosła o 13,5 proc. i wyniosła do końca września niemal 275 tys. 

Zgodnie ze stanem na koniec października Turkish Airlines miały siatkę połączeń obejmującą 260 miast (239 rok temu), w tym 217 międzynarodowych. Liczba samolotów we flocie linii wynosiła 265 i była o 32 wyższa niż rok temu. Za połowę tego wzrostu opowiadały samoloty szerokokadłubowe, których liczba wzrosła o 16 (z 40 do 56). 

fot. Dominik Sipinski


Reklama


Booking.com
gość_8eae8 - Profil
gość_8eae8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie