Bilety na pendolino od 49 zł

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 października 2014 13:00

Od 49 złotych rozpoczną się ceny biletów na przejazdy pociągami Express Intercity Premium (czyli pendolino). Promocja obejmie jednak tylko 20 biletów, a najdroższe mogą kosztować nawet trzy razy więcej. 

Reklama

Zgodnie z ogłoszonym przez PKP Intercity cennikiem połączeń EIC Premium, które wystartują 14 grudnia br., najtańsze będą bilety na połączenia Warszawa-Katowice, Warszawa-Kraków i Warszawa-Trójmiasto (49 zł w jedną stronę w 2. klasie). Bilety na trasę Warszawa-Wrocław będą kosztowały od 59 zł, a Kraków-Trójmiasto i Katowice-Trójmiasto - od 98 zł.

W takiej cenie będzie dostępnych tylko ok. 20 biletów na każde połączenie. W ten sposób przewoźnik chce zachęcić podróżnych do jak najwcześniejszego kupowania biletów.

W miarę sprzedaży biletów ceny będą rosły - łącznie przewidziano pięć progów. Najdroższe bilety w 2. klasie będą dwu- i nawet trzykrotnie droższe od promocyjnych. Będą kosztować 150 zł (połączenia z Warszawy) lub 189 zł (trasy z Katowic i Krakowa do Trójmiasta).

Nie będzie również możliwości zakupu biletu na pokładzie pociągu pendolino. Osoby wsiadające do pociągu bez biletu będą musiały zapłacić 650 zł oraz cenę biletu, czyli łącznie nawet 839 zł.

Pociągi pendolino (polskie oznaczenie ED250) będą miały łącznie 402 miejsca. Po polskich torach będą na razie poruszać się z prędkością 160-200 km/h.

Przedsprzedaż biletów na uruchamiane 14 grudnia połączenia ruszy za miesiąc.

Docelowo bilety na pociągi kategorii EIC Premium mają być dostępne w ramach dynamicznego systemu sprzedaży, podobnego do stosowanego przez linie lotnicze. Pozwoli to na przykład na obniżenie cen biletów na mniej popularne pociągi w środku dnia, z kolei poranne połączenia mogą być droższe. Ma to doprowadzić do jak największego wypełnienia pociągów. System miał działać już w tym roku, ale z uwagi na opóźnienia w prowadzenia przetargów pasażerowie muszą jeszcze poczekać.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama