×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: 7,3 proc. wzrostu we wrześniu


Skandynawskie linie SAS przewiozły we wrześniu o 2,74 mln pasażerów, o 7,3 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2013 r. Średni współczynnik wypełnienia wzrósł do 78,1 proc.Zgodnie z miesięczną informacją prasową SAS, we wrześniu ruch całkowity (RPK) wzrósł o 5,3 proc. przy równoczesnym wzroście oferowania o 3,2 proc. 

Podawane z miesięcznymi opóźnieniem dane o średnim przychodzie na pasażera (yield) wskazują na spadek o 2,3 proc. w sierpniu (4,6 proc. po uwzględnieniu wahań kursów walut). 

Wrzesień był szóstym miesiącem z rzędu, w którym SAS notował poprawę średniego wypełnienia samolotów. 

Liczba pasażerów na połączeniach regularnych wyniosła 2,6 mln i była wyższa o 8 proc. niż we wrześniu 2013 r. 

Od początku roku rozliczeniowego w listopadzie 2013 r. SAS przewiózł już 25,73 mln pasażerów (wzrost o 6,1 proc.), w tym 24,45 mln na trasach regularnych (6,2 proc.). 

Największe wzrosty przewoźnik notuje na trasach europejskich i skandynawskich (RPK wzrósł we wrześniu o 10,9 proc.). Na trasach międzykontynentalnych RPK wzrósł o 3,2 proc., a na krajowych o 2,3 proc. gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie