×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe wyniki Munich Airport


Pierwszy raz w historii lotniska w Monachium przez pierwsze 3 kwartały roku odprawionych została rekordowa liczba 30 128 200 pasażerów. To wynik lepszy o 2,4 proc. więcej niż w tym samym okresie 2013 roku.

Największy udział w tym rekordowym wyniku miał trzeci kwartał, kiedy odprawionych zostało 11,4 mln pasażerów, to również rekord jeśli chodzi o wyniki kwartalne w historii lotniska.

Kolejnym rekordem jest wynik za miesiąc wrzesień, kiedy odprawionych zostało 3,8 mln pasażerów. 26 września padł kolejny rekord, ilość odprawionych pasażerów jednego dnia wyniosła 144 954. 

285 tys. operacji lotniczych odnotowano w pierwszych trzech kwartałach br. Jest to wynik o 1,5 proc. niższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego roku. Niewielki spadek związany jest z zamianą maszyn na większe przez linie operujące z/do Monachium.

Przez pierwsze 9 miesięcy br. ruch międzynarodowy wzrósł o 7 proc. a międzykontynentalny o 2,5 proc. Na kierunkach krajowych w Niemczech przewiezionych zostało 0,6 proc pasażerów mniej.

W segmencie cargo przez pierwsze 3 kwartały odprawiono rekordową ilość frachtu cargo na poziomie 215 tys. ton ładunków, czyli 7,1 proc więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku.

Super Signs - instalacja ledowa z logo lotniska wita pasażerów na lotnisku w Monachium

Z Monachium możemy polecieć w ponad 200 kierunkach. Przez cały ubiegły rok odprawiono 39 mln pasażerów.

Fot. Alex Tino Friedelgość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie