Austrian: Wzrost na lotach dalekodystansowych

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
11 października 2014 09:00
Linie Austrian Airlines przewiozły w okresie od stycznia do końca września 8,7 mln pasażerów, czyli 0,6 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
Reklama

Na ten niewielki wzrost (ok. 50 tys. pasażerów) wpłynął zwiększony ruch przewoźnika na trasach do Ameryki Północnej. Na trasach europejskich ruch spada w m.in. w związku z trudną sytuacją na Ukrainie i Środkowym Wschodzie.

Przez pierwsze 3 kwartały br. load factor wyniósł 79,8 proc. i był lepszy o 1 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.

Od początku roku na trasach europejskich Austrian Airlines przewiózł 7,3 mln pasażerów, czyli o 0,8 proc. mniej niż przez pierwsze 3 kwartały roku ubiegłego, przy średnim obłożeniu na poziomie 77,4 proc.


Na lotach dalekodystansowych przewoźnik przewiózł od początku roku 1,3 mln pasażerów, czyli 8,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wskaźnik obłożenia miejsc w samolotach wyniósł 82,1 proc.

W 2015 roku linia przewiduje dalszą ekspansję na rynku Ameryki Północnej. Od czerwca wzrośnie częstotliwość na trasach do Nowego Jorku, Chicago, Waszyngtonu i Toronto.

Z powodu sporego zainteresowania lotami transferowymi przez Wiedeń do Ameryki Północnej, Austrian Airlines zwiększa z 7 do 10 rejsów tygodniowo na trasie z Kiszyniowa do Wiednia. 63 proc. pasażerów latających z USA do Europy Wschodniej przesiada się w Wiedniu.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama