×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian: Wzrost na lotach dalekodystansowych


Linie Austrian Airlines przewiozły w okresie od stycznia do końca września 8,7 mln pasażerów, czyli 0,6 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


Na ten niewielki wzrost (ok. 50 tys. pasażerów) wpłynął zwiększony ruch przewoźnika na trasach do Ameryki Północnej. Na trasach europejskich ruch spada w m.in. w związku z trudną sytuacją na Ukrainie i Środkowym Wschodzie. 

Przez pierwsze 3 kwartały br. load factor wyniósł 79,8 proc. i był lepszy o 1 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.

Od początku roku na trasach europejskich Austrian Airlines przewiózł 7,3 mln pasażerów, czyli o 0,8 proc. mniej niż przez pierwsze 3 kwartały roku ubiegłego, przy średnim obłożeniu na poziomie 77,4 proc.


Na lotach dalekodystansowych przewoźnik przewiózł od początku roku 1,3 mln pasażerów, czyli 8,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wskaźnik obłożenia miejsc w samolotach wyniósł 82,1 proc.

W 2015 roku linia przewiduje dalszą ekspansję na rynku Ameryki Północnej. Od czerwca wzrośnie częstotliwość na trasach do Nowego Jorku, Chicago, Waszyngtonu i Toronto.

Z powodu sporego zainteresowania lotami transferowymi przez Wiedeń do Ameryki Północnej, Austrian Airlines zwiększa z 7 do 10 rejsów tygodniowo na trasie z Kiszyniowa do Wiednia. 63 proc. pasażerów latających z USA do Europy Wschodniej przesiada się w Wiedniu.

Fot. Piotr Bożykgość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie