×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: 1,5 roku miesięcznych wzrostów


Lotnisko w Kopenhadze obsłużyło we wrześniu 2,3 mln podróżnych. Był to 18. miesiąc z rzędu, w którym w stolicy Danii przybywało podróżnych.


We wrześniu kopenhaskie lotnisko Kastrup obsłużyło dokładnie 2 339 515 podróżnych. Był to wzrost o 6,4 proc. rok do roku. 

- Patrząc na naszych głównych konkurentów, inne europejskie huby, nadal mamy bardzo dobrą pozycję pod względem wzrostów w tym roku - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Thomas Woldbye, dyrektor wykonawczy lotniska w Kopenhadze. 

Ruch międzynarodowy wzrósł o 6,7 proc. (2,16 mln podróżnych), krajowy o 3,4 proc. (184 tys.), a transferowy aż o 14,5 proc. (306 tys.).

W całym okresie od stycznia do września br. z lotniska Kastrup skorzystało 19,7 mln podróżnych. To o 7,1 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najpopularniejszą trasą we wrześniu był Londyn (165 tys. pasażerów), drugi był Sztokholm (136 tys.) i Oslo (128 tys.). Spośród czołowych 10 kierunków największe wzrosty notuje Frankfurt (21,0 proc. rok do roku). gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie