×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France: Strajk kosztował nas 500 mln euro


Linia Air France poinformowała, że 13-dniowy strajk, który uziemił największego francuskiego przewoźnika, kosztował 500 mln euro (ponad 2 mld zł). W sumie odwołanych zostało aż 17158 rejsów Air France.


Do akcji protestacyjnej przystąpiły trzy związki zawodowe pilotów: SNPL, SPAF oraz ALTER. Punktem spornym był pomysł zarządu Air France, który w ramach dalszego planu restrukturyzacji chciał, aby przewoźnik pozostał obecny tylko na paryskim lotnisku Charles'a de Gaulle'a, a z innych portów rejsy miały przejąć linie zależne - HOP! oraz Transavia.  Pisaliśmy o tym w naszym artykule "Air France z Paryża. Transavia i HOP! z innych miast".


Związki zawodowe pilotów Air France sprzeciwiły się takim planom przewoźnika i były zaskoczone, że zarząd linii przygotował takie zmiany bez ich wiedzy i konsultacji. Dlatego po 12 dniach strajku pilotów linia Air France poszła na ustępstwa wobec związkowców. Przewoźnik ostatecznie wycofał się z planów rozwoju niskokosztowego oddziału Transavia Europe.

Strajk obejmował loty wykonywane przez linie Air France. Dlatego na trasie z Paryża do Polski gdzie operuje tylko Air France maszynami z rodziny Airbusa A320 odwołano łącznie 45 rotacji.

Prawie dwutygodniowy strajk dotknął 1,2 mln pasażerów. Piloci Air France Cargo, Brit Air, KLM oraz linii Transavia i Transavia France nie brali udziału w strajku. Warto dodać, że był to najdłuższy strajk w historii linii Air France.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie