×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AA: Minimalny spadek ruchu we wrześniu


Linia American Airlines zanotowała we wrześniu spadek ruchu całkowitego (RPM) o 0,2 proc. rok do roku. Na głównych trasach międzynarodowych spadek wyniósł 0,7 proc.


Amerykański przewoźnik nie raportuje co miesiąc liczby pasażerów, a jedynie ruch całkowity pod względem RPM. 

Zgodnie ze statystykami, ruch krajowy wzrósł o 1,4 proc., choć były duże różnice regionalne. O ile ruch w pacyficznej części Stanów Zjednoczonych wzrósł o 6,7 proc., to w części atlantyckiej (na wschodnim wybrzeżu) zmalał aż o 7,2 proc. Ruch międzynarodowy na głównych liniach z hubów (tzw. mainline) spadł o 0,7 proc., a na pozostałych połączeniach międzynarodowych aż o 4,3 proc.

We wrześniu całkowite oferowanie wzrosło o 1,6 proc., w tym o 1,0 proc. na trasach krajowych, o 1,5 proc. na trasach mainline i o 2,3 proc. na pozostałych międzynarodowych. 

Średnie wypełnienie łącznie zmalało o 1,5 pkt. proc. do poziomu 80,0 proc. Najwyższy wskaźnik (82,0 proc.) osiągnięto na trasach krajowych. 

W całym roku 2014 do tej pory American Airlines zanotowały wzrost ruchu o 1,5 proc. przy równoczesnym zwiększeniu oferowania o 2,4 proc. Średnie wypełnienie w porównaniu z 2013 r. zmalało o 0,7 pkt. proc. do poziomu 82,6 proc.

Dane obejmują przejętą przez AA linię US Airways.gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie