×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: Spadek ruchu o 16 proc.


Koncern Air France-KLM zanotował we wrześniu spadek liczby pasażerów o 16,3 proc. do poziomu 5,7 mln osób. To efekt 14-dniowego strajku pilotów Air France, który powodował odwołanie nawet ponad połowy lotów w niektóre dni.


Największe straty koncern poniósł na trasach krótkodystansowych (-17,5 proc. ruchu według RPK), bo w tej grupie było najwięcej połączeń odwołanych. Stosunkowo najmniej straciły trasy na Karaiby i w region Oceanu Indyjskiego (-10,2 proc. RPK). Całkowity spadek ruchu RPK wyniósł 15,9 proc. 

Równocześnie koncernowi udało się nieznacznie (średnio o 0,8 pkt proc.) poprawić wypełnienie samolotów na tych lotach, które się odbyły. 

Skutki strajku pilotów Air France koncern szacuje na od 320 do 350 mln euro. W komunikacie prasowym Air France-KLM dodaje, że obserwuje mniejsze od oczekiwanego zainteresowanie rezerwacjami na kolejne kwartały, co może być częściowo spowodowane negatywnymi skutkami wizerunkowymi protestu. Szacunkowy całkowity wpływ strajku na tegoroczną EBITD-ę może sięgnąć 500 mln euro. 

Spadku ruchu nie zanotowała Transavia, której nie dotyczył strajk. Niskokosztowy przewoźnik w grupie AF-KLM przewiózł we wrześniu 1,1 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 10,2 proc. rok do roku. Średnie wypełnienie wyniosło 92,2 proc. i było aż o 1,1 pkt proc. niższe niż rok temu. gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie