×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CFM: Pierwszy lot silnika LEAP-1C


Firma CFM International poinformowała dziś (9.10), że 6 października rozpoczęły się próby w locie silnika LEAP-1C z nowej rodziny jednostek napędowych LEAP-X, które będą montowane w Airbusach A320neo, Boeingach 737 MAX oraz COMAC-ach C919.


Rodzina LEAP-X będzie składa się z trzech modeli silników:
  • LEAP-1A (A319neo, A320neo, A321neo),
  • LEAP-1B (B737 MAX 7, MAX 8, MAX 9),
  • LEAP-1C (COMAC C919).
- CFM posiada sprawdzoną historię dostarczania silników wysokiej jakości na rynku wąskokadłubowym. Rozpoczęcie prób w locie na jednostce LEAP pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do realizacji najbardziej ekonomicznej rodziny samolotów wąskokadłubowych w branży już w 2017 roku - powiedział Keith Leverkuhn, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes i dyrektor generalny programu 737 MAX.


- Wyniki testów potwierdziły nasze wcześniejsze ustalenia podczas prób naziemnych. Silnik działał bez zarzutu i nie miał żadnej usterki co pozwoliło nam na podwojenie ilości godzin testowych w stosunku do  początkowego planu - powiedział Steven Crane, szef pilotów testowych GE Engines. - Nasz rozbudowany program testów pozwolił nam na przeprowadzenie dodatkowych prób w locie, co było planowane dopiero na początek 2015 r. Silnik powróci za 2 miesiące do jednostki badawczej w Villaroche we Francji, aby kontynuować testy naziemne - dodał.

CFM International to spółka joint venture pomiędzy amerykańskim GE Aviation, należącym do General Electric oraz francuską firmą Snecma, która należy do francuskiego koncernu Safran. Jest jednym z największych dostawców silników do samolotów wąskokadłubowych na świecie. Do tej pory producent dostarczył ponad 24 tys. silników z rodziny CFM56. Nazwa silników wywodzi się od oznaczeń jednostek napędowych obu spółek GE - CF6 oraz Snecma - M56.

Piotr Bożyk
Fot. CFMgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie