×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


6-milionowy pasazer Ryanair we Wroclawiu


Dziś (08.10) Ryanair powitał na lotnisku we Wrocławiu swojego 6-milionowego pasażera.


Szczęśliwym podróżnym była piętnastoletnia Sara Bielak, lecąca z rodziną na wakacje do Rzymu. Szczęśliwa pasażerka otrzymała od przewoźnika dwa bilety na lot w obie strony, upominki przygotowane przez Port Lotniczy Wrocław oraz działające na lotnisku we Wrocławiu sklepy firmy Heinemann, Polski Folk i kawiarni Coffeeheaven. 


Polska ekspansja irlandzkiej linii rozpoczęła się właśnie we Wrocławiu. To stąd 25 marca 2005 roku, wystartował pierwszy samolot Ryanair w kierunku Londyn-Stansted. Historyczny  rejs zapoczątkował erę taniego latania z Polski.

Poszerzająca się siatka połączeń i rosnąca liczba pasażerów przesądziły o sukcesie Ryanaira w stolicy Dolnego Śląska. Rozwój linii zaowocował decyzją o uruchomieniu 28 marca 2012 r. na lotnisku we Wrocławiu pierwszej w Polsce bazy operacyjnej, gdzie początkowo stacjonował jeden samolot. 

- Dzięki temu wrocławskie lotnisko zyskało wiele nowych kierunków w rozkładzie lotów, a cały region możliwość jeszcze wygodniejszego i szybszego podróżowania po Europie. Już rok po otwarciu w bazie stanął drugi samolot irlandzkiego przewoźnika – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. 

Na początku kwietnia 2014 roku Ryanair uruchomił pierwsze krajowe połączenie z Wrocławia do Warszawy-Modlin, a w lipcu kolejne do Gdańska. Niskie ceny biletów, komfortowe warunki podróży i krótki czas lotu zaowocowały dużym zainteresowaniem pasażerów ofertą tanich lotów krajowych. 

- W samym wrześniu odnotowaliśmy ponad 32% wzrostu w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów lotów krajowych. Spory udział ma w tym Ryanair. To pokazuje duży  potencjał rozwoju tego segmentu w przyszłości – dodaje Sztucki.

W sezonie jesienno-zimowym Ryanair podwoi liczbę rejsów na trasie do Warszawy-Modlin. Przewoźnik zaoferuje dodatkowe poranne połączenie o godz. 6.50. W sumie w nowym sezonie w ofercie irlandzkich linii znajdzie się 15 połączeń do najważniejszych europejskich miast.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie