6-milionowy pasazer Ryanair we Wroclawiu

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
08 października 2014 22:51
3 komentarze
Dziś (08.10) Ryanair powitał na lotnisku we Wrocławiu swojego 6-milionowego pasażera.
Reklama

Szczęśliwym podróżnym była piętnastoletnia Sara Bielak, lecąca z rodziną na wakacje do Rzymu. Szczęśliwa pasażerka otrzymała od przewoźnika dwa bilety na lot w obie strony, upominki przygotowane przez Port Lotniczy Wrocław oraz działające na lotnisku we Wrocławiu sklepy firmy Heinemann, Polski Folk i kawiarni Coffeeheaven.


Polska ekspansja irlandzkiej linii rozpoczęła się właśnie we Wrocławiu. To stąd 25 marca 2005 roku, wystartował pierwszy samolot Ryanair w kierunku Londyn-Stansted. Historyczny rejs zapoczątkował erę taniego latania z Polski.

Poszerzająca się siatka połączeń i rosnąca liczba pasażerów przesądziły o sukcesie Ryanaira w stolicy Dolnego Śląska. Rozwój linii zaowocował decyzją o uruchomieniu 28 marca 2012 r. na lotnisku we Wrocławiu pierwszej w Polsce bazy operacyjnej, gdzie początkowo stacjonował jeden samolot.

- Dzięki temu wrocławskie lotnisko zyskało wiele nowych kierunków w rozkładzie lotów, a cały region możliwość jeszcze wygodniejszego i szybszego podróżowania po Europie. Już rok po otwarciu w bazie stanął drugi samolot irlandzkiego przewoźnika – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Na początku kwietnia 2014 roku Ryanair uruchomił pierwsze krajowe połączenie z Wrocławia do Warszawy-Modlin, a w lipcu kolejne do Gdańska. Niskie ceny biletów, komfortowe warunki podróży i krótki czas lotu zaowocowały dużym zainteresowaniem pasażerów ofertą tanich lotów krajowych.

- W samym wrześniu odnotowaliśmy ponad 32% wzrostu w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów lotów krajowych. Spory udział ma w tym Ryanair. To pokazuje duży potencjał rozwoju tego segmentu w przyszłości – dodaje Sztucki.

W sezonie jesienno-zimowym Ryanair podwoi liczbę rejsów na trasie do Warszawy-Modlin. Przewoźnik zaoferuje dodatkowe poranne połączenie o godz. 6.50. W sumie w nowym sezonie w ofercie irlandzkich linii znajdzie się 15 połączeń do najważniejszych europejskich miast.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e205d 2014-10-20 22:27   
gość_e205d - Profil gość_e205d
camilio: Też niedawno widziałem tą reklamę. Bardzo mądrzy, skoro reklamują bilety od (dawno widziałem tą reklame więc teraz nie jestem pewny ceny) 80 zł, podczas gdy z samego WRO są często o wiele tańsze bilety.
camilio 2014-10-20 21:12   
camilio - Profil camilio
Właśnie patrzę na film na Polsacie. W przerwie idą reklamy. No i wyświetlili reklamę Ryanair... A jednak się kręci, jakby powiedział mistrz Galileo
camilio 2014-10-20 21:11   
camilio - Profil camilio
Właśnie patrzę na film na Polsacie. W przerwie idą reklamy. No i wyświetlili reklamę Ryanair... A jednak się kręci, jakby powiedział mistrz Galileo
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama