Eastern Airways i Shannon z nagrodami ERA

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 października 2014 22:41
Europejskie Stowarzyszenie Regionalnych Linii Lotniczych (ERA) przyznało swoje roczne nagrody. Najlepszym lotniskiem został port w Shannon (Irlandia), a linią - brytyjskie Eastern Airways.
Reklama

Nagrody ERA przyznano na corocznej konferencji tego stowarzyszenia, która odbyła się w tym roku 1 października w Barcelonie.

Lotnisko w Shannon zostało pierwszym zwycięzcą w kategorii najlepszego lotniska, oceniającej wpływ na rozwój tras europejskich oraz współpracę lotnisko-przewoźnicy. Irlandzki port lotniczy został wyróżniony za powrót do zyskowności po sześciu latach pogarszających się wyników finansowych, zdolność do przyciągnięcia nowych linii oraz umiejętność wykorzystania niezależności od narodowej agencji i odpowiedzenia na potrzeby lokalnej społeczności.

W ramach tego ostatniego elementu kapituła wyróżniła akcję PR lotniska w Shannon, które w trakcie problemów z zaopatrzeniem lokalnych farmerów w paszę dla zwierząt rozpoczęła kampanię koszenia trawy i rozdawania jej rolnikom.

Linia Eastern Airways zdobyła nagrodę dla najlepszej linii już po raz drugi (poprzednio w 2006 r., w latach 2003 i 2004 zajmowała drugie miejsce). W uzasadnieniu wyróżnienia wskazano na duże zyski linii, zróżnicowany model biznesowy i nową strategię inwestycyjną. Eastern Airways zostały docenione za możliwość uruchomienia nowych tras niemal z dnia na dzień, wykorzystanie ofert publicznych we Francji i utrzymanie kontraktów na obsługę pól naftowych w Wielkiej Brytanii.

Drugą nagrodę w kategorii zdobyła grecka linia Sky Express, a trzecią - hiszpański Air Nostrum.

ERA wybrała również nowych członków rady. Wśród nowych członków zarządu są Mark Anzur (Adria Airways), Julian Carr (Stobart Air) i Mikael Wangdahl (Blue 1).

W radzie ERA zasiada też Bartłomiej Matusewicz z Eurolotu. Ta linia jest jedynym polskim członkiem stowarzyszenia.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama