×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eastern Airways i Shannon z nagrodami ERA


Europejskie Stowarzyszenie Regionalnych Linii Lotniczych (ERA) przyznało swoje roczne nagrody. Najlepszym lotniskiem został port w Shannon (Irlandia), a linią - brytyjskie Eastern Airways.


Nagrody ERA przyznano na corocznej konferencji tego stowarzyszenia, która odbyła się w tym roku 1 października w Barcelonie. 

Lotnisko w Shannon zostało pierwszym zwycięzcą w kategorii najlepszego lotniska, oceniającej wpływ na rozwój tras europejskich oraz współpracę lotnisko-przewoźnicy. Irlandzki port lotniczy został wyróżniony za powrót do zyskowności po sześciu latach pogarszających się wyników finansowych, zdolność do przyciągnięcia nowych linii oraz umiejętność wykorzystania niezależności od narodowej agencji i odpowiedzenia na potrzeby lokalnej społeczności. 

W ramach tego ostatniego elementu kapituła wyróżniła akcję PR lotniska w Shannon, które w trakcie problemów z zaopatrzeniem lokalnych farmerów w paszę dla zwierząt rozpoczęła kampanię koszenia trawy i rozdawania jej rolnikom. 

Linia Eastern Airways zdobyła nagrodę dla najlepszej linii już po raz drugi (poprzednio w 2006 r., w latach 2003 i 2004 zajmowała drugie miejsce). W uzasadnieniu wyróżnienia wskazano na duże zyski linii, zróżnicowany model biznesowy i nową strategię inwestycyjną. Eastern Airways zostały docenione za możliwość uruchomienia nowych tras niemal z dnia na dzień, wykorzystanie ofert publicznych we Francji i utrzymanie kontraktów na obsługę pól naftowych w Wielkiej Brytanii. 

Drugą nagrodę w kategorii zdobyła grecka linia Sky Express, a trzecią - hiszpański Air Nostrum. 

ERA wybrała również nowych członków rady. Wśród nowych członków zarządu są Mark Anzur (Adria Airways), Julian Carr (Stobart Air) i Mikael Wangdahl (Blue 1). 

W radzie ERA zasiada też Bartłomiej Matusewicz z Eurolotu. Ta linia jest jedynym polskim członkiem stowarzyszenia. gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie