×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dreamliner LOT-u poleci dla Norwegiana


Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT obsłuży rejsy dalekodystansowe linii Norwegian. Informację potwierdziło nam Biuro Prasowe PLL LOT.
Boeing 787 ma obsługiwać rejsy norweskiego przewoźnika z Kopenhagi m.in do Nowego Jorku (JFK), Fort Lauderdale (FLL) i Los Angeles (LAX). Dreamliner ma zacząć latać ze stolicy Danii już 27 października, a umowa dotycząca wynajęcia samolotu na zasadach wet-lease (ACMI czyli razem z załogą LOT-u) ma obowiązywać do 30 listopada.


- Jest to kolejny przykład rozwiązań by jak najefektywniej wykorzystywać naszą flotę. Wynajem samolotów jest jednym z działań wpisanych w Plan Restrukturyzacji, który spółka konsekwentnie realizuje. Wcześniej dwukrotnie Dreamlinery LOT-u wykonywały rejsy dla linii Finnair, a także wykonywały rejsy czarterowe m.in. dla KGHM do Chile i największych tour operatorów na polskim rynku turystycznym. Rejsy czarterowe do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych na świecie będą kontynuowane przez dwa kolejne sezony zimowe - możemy przeczytać w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.


Wynajęcie samolotu od LOT-u związane jest z opóźnieniami dostaw B787-8 do Norwegiana. Wcześniej w takich sytuacjach norweska linia korzystała z samolotów HiFly lub EuroAtlantic. Jednak tym razem przewoźnik mając dostęp do użytkowanego przez siebie modelu B787 postanowił wynająć samolot naszego rodzimego przewoźnika.

Obecnie flota spółki Norwegian Long Haul składa się z siedmiu B787-8. Pod koniec listopada zostanie dostarczona ósma maszyn tego typu. W przyszłości flotę dalekodystansową będzie tworzyć 17 Boeingów 787: osiem 787-8 i dziewięć 787-9.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie