×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


B777X częściowo powstanie w St. Louis


Boeing rozszerza produkcję swoich samolotów cywilnych na kolejny amerykański stan. W zakładach w St. Louis, które obecnie zajmują się produkcją odrzutowców wojskowych, będą powstawać części nowego modelu 777X.


Do zakładów w St. Louis przeniesiona zostanie produkcja, którą obecnie zajmują się zagraniczni poddostawcy Boeinga. Dzięki temu w stanie Missouri może powstać nawet 700 nowych miejsc pracy. Decyzja Boeinga to efekt trwających od ubiegłego roku negocjacji i nowych zwolnień podatkowych oraz innych ułatwień przyznanych przez władze stanowe w Missouri.

Jak podkreśla agencja Reuters, do tej pory zakłady w St. Louis nie uczestniczyły w produkcji samolotów cywilnych. Choć w tym mieście znajduje się największy zakład wojskowego oddziału producenta, zmiany są niezbędne. W ciągu najbliższych lat może zakończyć się produkcja myśliwców w St. Louis, co oznacza konieczność przeniesienia mocy wytwórczych i pracowników w inny obszar działalności spółki.

W tej chwili w St. Louis produkowane są samoloty F/A-18 oraz EA-18G, których zamówienia gwarantują pracę zakładów jedynie do 2016-17 r. Nieco dłużej, bo do 2019 r., potrwa montaż F-15.

Reuters zwraca również uwagę, że o ile wartość zamówień w sektorze obronnym jest coraz mniejsza, to liczba nowych kontraktów z liniami lotniczymi w Stanach Zjednoczonych rośnie. 

Produkcja części do 777X w St. Louis ma się rozpocząć w 2017 r. Montaż końcowego tego modelu będzie odbywał się w nowej hali w głównej siedzibie Boeinga w Everett (stan Waszyngton). 777X ma wejść do służby w 2020 r. 


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie