List otwarty do klientów PolskiBus.com

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
07 października 2014 09:00
W związku z opóźnieniem we wprowadzeniu nowych połączeń na linii Warszawa – Lublin – Rzeszów, Polski Bus skierował do swoich pasażerów list otwarty, którego treść prezentujemy poniżej.
Reklama

Z przykrością informujemy, że pomimo zapowiadanego uruchomienia nowych kursów na trasie Warszawa – Lublin – Rzeszów, jesteśmy zmuszeni do przełożenia otwarcia nowej linii. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta wiadomość rozczaruje naszych lojalnych i oddanych klientów, w szczególności ich liczną grupę z Warszawy, Lublina i Rzeszowa, którzy pytali nas o częstsze kursy PolskiBus.com do ich miast. Wiemy, że wiele osób z niecierpliwością oczekiwało na nasze nowe połączenia i tym bardziej jest nam bardzo przykro, że spotyka ich zawód z powodów, na które PolskiBus.com nie miał wpływu.

Opóźnienie we wprowadzeniu nowych połączeń na linii Warszawa – Lublin – Rzeszów zostało spowodowane wniesieniem odwołania przez Stowarzyszenie “LEXMID” od udzielonych nam zezwoleń dotyczących wykonywania przewozów na tej trasie. LEXMID przedstawia się jako organizacja reprezentująca interesy konsumentów. Dla nas sprzeciw ten wydaje się niezrozumiały, wziąwszy pod uwagę fakt, że wprowadzenie nowych, niezawodnych usług transportu publicznego o wysokiej jakości i w przystępnej cenie oraz oferowanie pasażerom szerszego wyboru usług jest działaniem właśnie w interesie konsumentów.

LEXMID oraz Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego “BUS” z siedzibą w Lublinie, reprezentujące prywatnych przewoźników, już wcześniej sprzeciwiły się udzieleniu nam zezwolenia na nowe kursy pomiędzy Lublinem a Warszawą, co wstrzymało otwarcie nowych połączeń przez PolskiBus.com na tej trasie.

PolskiBus.com głęboko wierzy w uczciwą konkurencję oraz otwarty i przejrzysty dostęp do rynku transportu publicznego wszystkich przewoźników, zarówno tych istniejących jak i nowych.

Poprosiliśmy naszych doradców prawnych o zbadanie czy powyższe działania mogą stanowić próbę ograniczenia działalności gospodarczej PolskiBus.com lub atak zmierzający do utrudnienia rozwoju spółki i realizacji jej inwestycji na rynku transportu publicznego w Polsce. Nasi doradcy zbadają czy działania te mogą potencjalnie stanowić czyny nieuczciwej konkurencji naruszające polskie i europejskie przepisy dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów, a także powszechnie przyjęte standardy uczciwych zachowań rynkowych.

Celem PolskiBus.com zawsze było oferowanie konsumentom szerszego wyboru oraz podnoszenie jakości usług transportu publicznego poprzez inwestycje i innowacyjność. Chcemy zapewnić pasażerom w całej Polsce dostęp do komfortowych i dogodnych ekspresowych podróży międzymiastowych w przystępnych cenach. Spółka PolskiBus.com jest w pełni zaangażowana w realizację tego celu i jest gotowa na dalsze inwestycje kapitałowe oraz tworzenie nowych miejsc pracy, aby rozwijać nasze usługi na terenie całej Polski.

Klientów i pracowników PolskiBus.com zapewniamy, że jesteśmy w dobrej kondycji i że mamy wiele planów na przyszłość zmierzających do rozwoju naszej firmy. Pracujemy tak ciężko jak to możliwe, aby przezwyciężyć powyższe trudności i mamy nadzieję, że będziemy mogli rozpocząć obsługę nowej linii Warszawa – Lublin – Rzeszów w najbliższej przyszłości.

Wyrażamy nadzieję, że nasi klienci podzielają nasze zdanie i będą wspierać wysiłki PolskiBus.com dążące do wprowadzenia nowych połączeń pomiędzy Lublinem a innymi miastami w Polsce i w Europie, a także nasze inne ogólnopolskie plany rozwoju. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni działaniami, które ograniczają nam możliwość rozwoju sieci połączeń.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
Tagi
polskibus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama